Mieszkańcy Korei Południowej obudzili się o rok młodsi. O co chodzi?
Koreańczycy z południa z dnia na dzień stali się rok młodsi. Wszystko przez wprowadzenie "wieku międzynarodowego".
W środę 28 czerwca wszyscy Koreańczycy z południa świętują. Od dzisiaj są o rok młodsi. Rząd zrezygnował bowiem z przestrzegania przez długie lata prawa dotyczącego "wieku koreańskiego".
Podobne
- Historyczna ustawa w parlamencie Korei Południowej. Chodzi o jednopłciowe małżeństwa
- Szpital żąda przeprosin. Chodzi o internetowe komentarze
- Who let the dogs out? Grożą, że spuszczą ze smyczy miliony psów
- Co przyniesie nam rok 2024? Wizja Baba Wangi wstrząśnie Polakami
- Dziewięć osób publicznie rozstrzelanych w Korei Płn. Powód przytłacza
Korea Południowa odmładza mieszkańców
Ponad 51 mln ludzi w Korei Południowej obudziło się w środę o rok młodszych. Zgodnie z przepisami wszystkie obszary sądowe i administracyjne w całym kraju Azji Wschodniej przyjmą system "wieku międzynarodowego".
Nowe prawo na dobre skończy debatę dotyczącą "wieku koreańskiego". Polegało ono na tym, że urodzony w Korei Południowej człowiek automatycznie miał rok. Sprawiało to wiele problemów komunikacyjnych, ponieważ na pytanie o wiek w nieformalnych warunkach większość Koreańczyków odpowiadała "wiekiem koreańskim", który mógł być o rok lub nawet dwa lata starszy niż ich "wiek międzynarodowy".
- Standaryzacja wieku zmniejszy różne społeczne zamieszanie i spory. Przyjęta ustawa znacznie zmniejszy koszty społeczne, które były niepotrzebne ze względu na mieszane stosowanie standardów wiekowych - powiedział w poniedziałek 26 czerwca na konferencji Lee Wan-kyu, minister ustawodawstwa rządowego.
Popularne
- W sklepach pojawiło się malinowe masło. Czy to może być dobre?
- Viki Gabor wydała kolekcję ubrań "ARONOŁ". Kosmiczne ceny dresów
- Rekordowa kara dla Sylwestra Wardęgi. Influencer uważa, że sędzia się pomylił
- Kartonii stworzyła własną kolekcję kosmetyków. Gdzie kupicie Cherry on Top?
- Gimper miał rację w sprawie z Lil Masti? Rzecznik Praw Dziecka protestuje przeciwko sharentingowi
- Andziaks kibicuje Lil Masti i odwrotnie. Jak Seksmasterka zareagowała na jej ciążę?
- Fagata dostała bana na Instagramie. Potężne czystki na serwisie
- Toaleta nad morzem za 10 zł. Influencer zrobił aferę
- Mortalcio ma nową dziewczynę? Zagrała w jego teledysku