Co obejrzeć w Wielkanoc

Co obejrzeć w Wielkanoc? Netflix, HBO Max, APPLE TV+, Prime Video - filmy i seriale

Źródło zdjęć: © vibez.pl
Marta MuniakMarta Muniak,15.04.2022 18:18

Przedstawiamy najciekawsze filmy i seriale dostępne na platformach streamingowych, które możecie obejrzeć w świąteczny długi weekend.

Okres wielkanocny dla większości z nas będzie czasem odpoczynku, a przecież niewiele rzeczy pozwala nam oderwać się od codzienności jak dobry film czy serial.

Aha, i jeśli szukacie listy najlepszych filmów wielkanocnych to tutaj jej nie znajdziecie. Brałam pod uwagę seriale i filmy, które zdążycie obejrzeć w te trzy wolne dla większości dni. Tematyka dowolna, ale umówmy się - nikt nie chce się dołować w ten świąteczny czas czymś ciężkim i ponurym.

"Najsłynniejsze parki narodowe świata", Netflix

Na pierwszy ogień seria dokumentalna. Nowość od Netfliska to pięcioodcinkowa seria o najpiękniejszych parkach narodowych na naszej planecie. Naszym przewodnikiem i narratorem będzie nie kto inny jak… Barrack Obama.

Seria obejmująca pięć kontynentów jest pełna zachwytu, humoru i optymizmu, ponieważ każdy odcinek opowiada historię parku narodowego poprzez życie jego mieszkańców - zarówno dużych, jak i wyjątkowo małych - i bada nasze zmieniające się relacje z dziką przyrodą.

Seria Our Great National Parks / Najsłynniejsze parki narodowe świata" dostępna na Netfliksie od 13 kwietnia.

"Film balkonowy", HBO Max

Słodko-gorzki film Balkonowy zachwycił krytyków i kinomanów, a teraz możemy oglądać go na HBO Max. Tak mówił o swoim projekcie jego twórca, Paweł Łoziński:

Stoję na balkonie mieszkania przy ulicy Walecznych w Warszawie i robię to, co lubię najbardziej – przyglądam się światu. Słucham, o czym rozmawiają przechodnie. Uśmiechnięci i smutni, zamyśleni i zagapieni w telefony, młodzi i starzy, zwyczajni przechodnie. Czasem ktoś zatrzyma się pod moim balkonem, porozmawiamy. O czym? O życiu. Może wcale nie trzeba pędzić za bohaterami po różnych kontynentach, aż na koniec świata, żeby poznać ich historie? Taki jest mój punkt widzenia na robienie filmów.

Jeśli po tych słowach poczuliście się zaintrygowani odsyłam do recenzji Bartka.

"Film balkonowy" będzie dostępny na HBO Max 17 kwietnia.

"The Batman" (2022) - HBO Max

Tej produkcji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Po słabych filmach z Benem Affleckiem w roli głównej, fani nietoperza w końcu doczekali się godnego następcy Christiana Bale’a i Michaela Keatona. Batman z Pattinson kupił nie tylko fanów DC, ale i fanów kina w ogóle. Jeśli mało Wam zachwytów to polecam recenzję Oliwiera.

"The Batman" będzie dostępny na HBO Max 18 kwietnia.

"Rozdzielenie", APPLE TV+

Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy wykupić dostęp do streaminowej platformy od APPLE to macie kolejny dowód, że warto zainwestować w abonament. Serial "Severance" to majstersztyk. Krótki opis:

Mark zarządza zespołem pracowników, których wspomnienia związane z pracą i życiem osobistym zostały rozdzielone w wyniku zabiegu. Gdy po pracy zjawia się w jego życiu tajemniczy kolega, Mark zaczyna stopniowo odkrywać prawdę na temat ich zawodów.

Serial ma 9 odcinków, co jest liczbą w sam raz na wydłużony weekend. Zwłaszcza, że istnieje ryzyko, ze obejrzycie cały przez jedną noc. Tak, jest to produkcja dla której zarywa się noce. Jeśli nie wierzycie odsyłam do mojej recenzji.

"Poza granicą", Prime Video

Tym razem nowość od Amazona. Serial ma być mieszanką gatunków - współczesnym westernem z elementami dramatu i science fiction. "Outer Range" to historia ranchera, który w obronie swojej ziemi będzie musiał zmierzyć się z istotami pozaziemskimi. Serial ma 8 odcinków. I polecam go trochę w ciemno, ale pomysł na scenariusz zaciekawił mnie na tyle, że na pewno znajdę czas, aby zerknąć na tę nowość.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0