lifestyle
Influencerka z butelką bezalkoholowego wina na brzuchu. Czy to jest ok?
Prezydent Wrocławia cieszy się z betonozowej "renowacji" placu zabaw

Betonoza we Wrocławiu. Było zielono, jest "nowoczesna zagroda do suszenia prosiąt na słońcu"

Źródło zdjęć: © Facebook, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.08.2022 12:00

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, pochwalił się metamorfozą placu zabaw. Internauci przypomnieli mu, jak to miejsce wyglądało przez rewitalizacją. Było zielono, jest betonoza.

bGjSejNL

W obecnych czasach rewitalizacja stała się modnym buzzwordem. Niestety część z realizacji ma mało wspólnego z polepszeniem funkcjonalności przestrzeni miejskiej. Bywa, że szumnie zapowiadane plany kończą się  zabetonowaniem wszystkiego, co możliwe. Bo taniej, bo prościej. Takie przykłady można mnożyć.

Już najpewniej wiecie: beton zamiast zieleni to szybki sposób na podniesienie temperatury i wysuszenie okolicy. Czyli nic dobrego dla nas, jak i dla ekosystemu.

bGjSejNN

"Rewitalizacja" placu zabaw we Wrocławiu

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, pochwalił się na oficjalnym profilu na Facebooku nową rewitalizacją przeprowadzoną na terenach należących do TBS Wrocław. Przy ulicy Falzmanna zmodernizowano podwórko wraz z placem zabaw.

Zamiast trawy i cienia, który jest szczególnie potrzebne w miejscu, gdzie mają przebywać rodziny z małymi dziećmi, mamy niczym nieosłoniętą zagrodę, nagrzewającą się zjeżdżalnie oraz KOMPLETNY brak cienia.

trwa ładowanie posta...

Zapytacie "ale przecież wcześniej nie mogło to wyglądać lepiej, prawda?". W komentarzach internauci zaczęli podrzucać zdjęcia "przed" i "po" metamorfozie podwórka TBS-u:

Rzekoma "metamorfoza" placu zabaw we Wrocławiu
Rzekoma "metamorfoza" placu zabaw we Wrocławiu (Facebook)

Okazało się, że zieleńsza wersja placu zabaw to właśnie tak sprzed rewitalizacji.

bGjSejNP

Brak cienia to jeden z najważniejszych zarzutów: jak dzieci mają się bawić w bezpośrednim słońcu? Pozdrawiam maluchy, które będą chciały zjeżdżać na zjeżdżalni (a co innego miałyby robić???) po godzinie 12 latem. Przecież "to coś" może podpalić cztery litery młodych obywateli. Może i nie dosłownie, ale wiecie, o co chodzi.

Reakcja internautów? "Zjedli" prezydenta Wrocławia

Nie zawsze można odnaleźć w sieci sytuacje, gdy internauci wręcz jednogłośnie sprzeciwiają się i krytykują poczynania znanej osoby. A tutaj? Och, powstał wręcz "roast" prezydenta Sutryka:

"Bezpieczna nowoczesna zagroda do suszenia prosiąt na słońcu" - pisze jeden użytkownik Facebooka.

bGjSejNV

"To jest modernizacja na miarę naszych czasów! Teraz już na pewno dzieci nie będą się tam bawić w ciągu dnia" - dopowiada inny.

"Kolejna smażalnia dzieci. Na zjeżdżalni można sobie odparzyć to i owo, a ten dach nad piaskownicą to jest śmiech na sali" - wskazuje na problemy internautka.

"Tak na miarę naszych czasów brak zieleni i plac zabaw w słońcu, wytniemy wszystko, po co nam zieleń i cień w upały, zalejmy betonem i zlikwidujmy wszystkie parki i ogródki działkowe w mieście, a zamian butle z tlenem na ulicach, ale byłby biznes, rewelacja 🤔 na bank to robi ktoś, kto nie ma dzieci i nie chce, aby dzieciaki z tego korzystały" - dziwi się inna.

bGjSejNW

Przynajmniej dobrze, że internauci widzą problemy, które powstają przez bezmyślność "osób na górze". Tylko kiedy się zmieni takie bezrefleksyjne podejście do tworzenia przestrzeni miejskich. O wzbierającym ociepleniu klimatycznym już nawet nie wspomnę.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Coca-Cola Dreamworld z Żabki. Warto? [RECENZJA]