film
Nowy film z Jenną Ortegą. W "Albie" towarzyszy jej gwiazda Netflixa
Złote Maliny przepraszają nominowanie dziecka

Złote Maliny przepraszają za nominację dla 12-letniej aktorki

Źródło zdjęć: © Canva, Wikipedia, Złote Maliny
Anna RusakAnna Rusak,26.01.2023 15:00

Złote Maliny, nagroda przyznawana za najgorsze filmy i najgorszą grę aktorską, w tym roku nie mają dobrej passy. Na kapitułę plebiscytu spadła fala krytyki, gdy do nagrody nominowana została zaledwie 12-letnia aktorka Ryan Kiera Armstrong. Po kuriozalnych wypowiedziach przedstawiciela Złotych Malin, ostatecznie dziewczynka nie będzie nominowana, a w regulaminie plebiscytu wprowadzono zmiany.

Tegoroczne nominacje do Złotych Maliny spotkały się ze sporą krytyką i to nie przez umieszczeni na liście "najgorszych filmów" produkcji z Polski. Nominację w kategorii "najgorsza aktorka" za rolę w filmie "Podpalaczka" otrzymała 12-letnia Ryan Kiera Armstrong.

Twórcy plebiscytu tłumaczyli, że znalezienie się dziewczynki w konkursie miało być "zabawne", a ludzie odrobinę przesadzają. Ostatecznie jednak postanowili przeprosić aktorkę. Od teraz w konkursie Złotych Malinach będzie obowiązywała granica wieku nominacji.

Złote Maliny przepraszają za nominacje 12-latki

"Podpalaczka" to horror na podstawie powieści Stephena Kinga. Ryan Kiera Armstrong gra w nim jedną z głównych ról, a sam film nie jest najlepiej oceniany przez widzów i krytyków. To nie zmienia faktu, że według wielu internautów nominacja 12-latki do Złotej Maliny jest przesadą i formą zachęcania do hejtowania nastolatki.

Współzałożyciel Złotych Malin John Wilson w rozmowie z portalem "Buzzfeed" przekonywał, że organizacja miała pewne wątpliwości, ale ze względu na to, że wiele osób zagłosowało na Ryan Kierę Armstrong, ostatecznie zdecydowano się na nominowanie młodziutkiej aktorki. Teraz Złote Maliny usunęły ją z kategorii "najgorsza aktorka" i zmieniły zasady przyznawania nagrody.

- Rozumiem, że można to odebrać w taki sposób, ale nie o to nam chodziło. Oburzenie ludzi jest interesujące, być może trochę uzasadnione, ale myślę, że przy tym też przesadzone. Chcieliśmy, żeby to było zabawne. W tym konkretnym przypadku wydaje się jednak, że popełniliśmy bardzo duży błąd. Przyznaję to - mówił w rozmowie John Wilson.

Podpalaczka - oficjalny zwiastun Blu-ray™ i DVD

Złote Maliny bez Ryan Kiery Armstrong

25 stycznia Wilson wystosował oświadczenie, które przesłał portalowi "BuzzFeed". Możemy w nim przeczytać, że Złote Maliny zdecydowały się wycofać nazwisko 12-letniej aktorki z ostatecznego głosowania. Przeproszono również za wszystkie krzywdy, które mogła wywołać ta nominacja.

"Uzasadniona krytyka naszego niedawnego wyboru 12-letniej Armstrong na kandydatkę do jednej z naszych nagród, zwróciła uwagę organizatorów Złotych Malin na to, jak niewrażliwe było nasze postępowanie w tym przypadku. Uważamy również, że jesteśmy winni pani Armstrong publiczne przeprosiny i pragniemy przekazać, że żałujemy jakiejkolwiek krzywdy, której mogła doznać w wyniku naszego wyboru" - napisał w oświadczeniu Wilson.

Współzałożyciel Złotych Malin zapewnił również, że w przyszłości żadna osoba z wiązana z filmem, która będzie miała mniej niż 18 lat, nie otrzyma żadnej nominacji. Dobrze, że twórcy plebiscytu ostatecznie zrozumieli, że zachęcanie do krytykowania młodych ludzi występujących w filmach, nie jest najlepszą drogą. Szkoda, że dopiero wtedy, gdy zostali skrytykowani przez wielu internautów.

trwa ładowanie posta...

Źródło: BuzzFeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
To koniec Zalukaj.vip. Policja aresztowała właściciela serwisu