Zespół odmówił koncertu, bo przyśnił się Jezus

Zespół miał wystąpić na Tęczowym Weselu, ale Jezus w ostatniej chwili zabronił

Źródło zdjęć: © HAH Poznań / Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.08.2021 15:44

Czy ktoś z Was zastanawiał się, gdzie jest Bóg we współczesnym świecie? Już wiadomo - niedawno nawiedził Poznań i w trakcie snu zabronił zespołowi weselnemu Recover zagrać na imprezie przyjaznej społeczności LGBTQ+. Można odetchnąć z ulgą?

Nie na co dzień czyta się o takim problemie, jaki opisali admini fanpejdżu na Facebooku "HAH Poznań". Z treści wpisu dowiadujemy się, że podczas Tęczowego Wesela - imprezy "w rytm najlepszych hitów", na której wystąpi drag queen Lelita Petit - miał zagrać poznański zespół weselny Recover. Mimo że band zdawał sobie sprawę z charakteru wydarzenia, tuż przed eventem odmówił występu.

Jeden z członków zespołu przesłał organizatorom wydarzenia maila, w którym tłumaczy, dlaczego Recover nie wystąpi na Tęczowym Weselu: "Jestem Chrześcijaninem i oddałem życie Jezusowi. Zagranie tej imprezy wprost kłóciłoby się z moimi wartościami. Jeszcze raz przepraszam że tak późno, ale w ten weekend dopiero Pan mi pokazał że nie mogę tego zrobić. Wierzę że znajdziesz zastępstwo. Pozdrawiam".

Jezus ukazał się we śnie? xDDD

Organizatorzy eventu skomentowali maila na fanpejdżu, pisząc, że "choć byliśmy umówieni od miesiąca i zespół wiedział od początku, że jesteśmy LGBT+, to na ostatniej prostej jednemu z członków zespołu we śnie ukazał się Pan Jezus i zabronił mu grać dla nas coverów Madonny". Następnie organizatorzy Tęczowego Wesela ogłosili, że "zamiast homofobicznego zespołu" wystąpi Lady Brokat.

Zespół Recover odmawia występu na Tęczowym Weselu
Zespół Recover odmawia występu na Tęczowym Weselu (Facebook)

Czy tak się prowadzi poważny zespół weselny?

Największym problemem w tej sprawie jest oczywiście fakt, że zespół odwołał koncert na ostatniej prostej, pozostawiając organizatorów - mówiąc potocznie - z ręką w nocniku. Niepoważne wydaje się również to, że zespół zrzuca odpowiedzialność za swoje postępowanie na siły nadprzyrodzone, przez co robi z siebie mema, z którego śmieją się wszyscy w ogólnopolskich mediach.

Organizatorzy Tęczowego Wesela poprosili zespół o bardziej szczegółowe wytłumaczenie powodów nieobecności, po czym opublikowali treść rozmowy na Facebooku. Jeśli macie tyle czasu, aby to przeczytać, śmiało:

Hah Pozań
Hah Pozań (Facebook)
HAH Poznań
HAH Poznań (Hah Poznań , Facebook)
HAH Poznań
HAH Poznań (Facebook)
HAH Poznań
HAH Poznań (Facebook)

Tych tłumaczeń jest znacznie, znacznie więcej - całość jest w komentarzach pod postem, od którego zaczęła się cała afera:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Prorok,zgłoś
Brawo Recover! :-) Nie poddawać się eksterminacji moralnej. Autor artykułu powiela nieprawdziwe informacje. A gdy Jezus powróci cóż powiedzą mu ci, którzy teraz są tacy pyszni??
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Eunika.Ż,zgłoś
Zrobili coming out też mają prawo, tyle, że nie są tak nietolerancyjni jak środowiska LGBT itd.
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się