David Archuleta czuje się członkiem społeczności LGBT+

David Archuleta jest dumnym członkiem LGBTQIA+. "Takiego stworzył mnie BÓG"🏳‍🌈

Źródło zdjęć: © Instagram @davidarchie / Instagram @davidarchie
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.06.2021 13:50

Amerykański muzyk, swego czasu idol nastolatek, podzielił się na swoim Instagramie przemyśleniami, jak godzi dwie sfery życia – bycie mormonem i jednocześnie członkiem społeczności LGBTQIA+. Trudno nie zgodzić się z jego argumentami!

Powiedzieć, że osoby należące do społeczności LGBTQIA+ mają w dzisiejszych czasach trudno, to jak nic nie powiedzieć. A co w sytuacji, kiedy ktoś jest jednocześnie i osobą nieheteronormatywną, i wierzącą? Wyobrażam sobie, że obie te sfery muszą być niezwykle trudne do pogodzenia, szczególnie dlatego, że Kościół postrzega wszystko, co związane z tęczą, za grzeszne.

W tej sytuacji jest David Archuleta. Mężczyzna opublikował na Instagramie post, w którym czytamy, że w 2014 roku gwiazdor powiedział rodzinie, że jest gejem. Z czasem jego przekonanie co do własnej orientacji się zmieniło. Najpierw sądził, że jest biseksualny, po czym uświadomił sobie, że "nie ma tak wielu popędów i pragnień seksualnych, jak większość ludzi", określając się jako osoba aseksualna.

David Archuleta nie chce, aby ludzie musieli wybierać między LGBTQIA+ a wiarą

Warto wspomnieć, że mężczyzna wychował się wśród mormonów, czyli w jednym z odłamów chrześcijaństwa. Archuleta stwierdził, że opowiadanie o tak intymnych aspektach życia jest dla niego niekomfortowe, ale robi to, ponieważ chce pomóc ludziom, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. David uważa, że ludzie nie powinni być zmuszani do wyboru między LGBTQIA+ a wiarą w Boga.

trwa ładowanie posta...

Artysta zachęca do okazywania sympatii i zrozumienia

David Archuleta zwrócił się do swoich obserwatorów: – Zachęcam was, abyście rozważyli, czy nie warto okazać zrozumienia i sympatii osobom należącym do LGBTQIA+ i tym, którzy są zarówno częścią tej społeczności i jednocześnie próbują pogodzić to z wiarą, która również określa ich tożsamość, tak jak to jest w moim przypadku. Znalazłem spokój, ponieważ zaakceptowałem obie rzeczy, których doświadczam.

Gwiazdor przyznał, że przez prawie 20 lat próbował zmieniać siebie. – W końcu zdałem sobie sprawę, że Bóg stworzył mnie takim, jakim jestem z konkretnego powodu – wytłumaczył David. – I zamiast nienawidzić tego, co uważałem, że jest złe, muszę zobaczyć, dlaczego Bóg kocha mnie takiego, jakim jestem i że to nie tylko jest seksualność.

Pełną treść wpisu Davida znajdziecie poniżej:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 10
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
Julek,zgłoś
Właśnie taką orientację powinni mieć księża.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się