Doktor Strange 2 - recenzje

Zebraliśmy pierwsze recenzje "Doktora Strange'a w multiwersum obłędu". Warto iść do kina?

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.05.2022 18:00

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Zagraniczni krytycy, którzy obejrzeli już widowisko, podzielili się pierwszymi opiniami z seansu. Większość ocen jest pozytywnych, ale nie brakuje niezadowolonych głosów.

Doktor Strange w multiwersum obłędu jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. W wysokobudżetowym widowisku zobaczymy, jak dr Stephen Strange kontynuuje walkę ze złem. Tym razem stawi czoło swojemu byłemu przyjacielowi Mordo. Uroczysta premiera filmu odbyła się już w Los Angeles. W Polsce tytuł trafi do kin 6 maja.

Amerykańscy krytycy podzielili się pierwszymi ocenami nowego widowiska Marvela. Na platformie Rotten Tomatoes film otrzymał 80% pozytywnych recenzji (przy sumie 153 recenzji), a na portalu IMDB tytuł ma ocenę 8/10 (przy sumie 2,8 tys. opinii). Wygląda więc na to, że nowe dzieło Sama Raimiego jest warte uwagi. Na co dokładnie zwracają uwagę krytycy?

Doktor Strange w multiwersum obłędu - zwiastun #2 [dubbing]

"Doktor Strange w multiwersum obłędu" - jakie są pierwsze opinie?

Uznania dla widowiska nie krył redaktor portalu Variety. Clayton Daivs napisał, że fani Marvela wreszcie mają swój horror. Doktor Strange w multiwersum obłędu jest mrocznym i szalenie pomysłowym dziełem stworzonym przez pokręcony i błyskotliwy umysł Sama Raimiego. Przygotujcie się na piekielnie dobrą rzecz. (...) Fanom historii o superbohaterach urwie twarze!

trwa ładowanie posta...

Współpracująca z Variety krytyczka Courtney Howard również jest zachwycona filmem. Stwierdziła, że dzieło jest pełne niezwykle zabawnych sekwencji, nasycone postaciami i zmieniającymi się jak w kalejdoskopie, tripowymi wizualizacjami. Xochitl Gomez kradnie sceny. Elizabeth Olsen wymiata. Benedict Cumberbatch jest niesamowity.

trwa ładowanie posta...

Film pozostawił z mieszanymi wrażeniami redaktora serwisu Gizmodo Germaina Lussiera. Krytyk powiedział, że Doktor Strange w multiwersum obłędu to najdziwniejszy i najobrzydliwszy film Marvela. Szalenie chaotyczny, poniekąd celowo, więc niekoniecznie się to udaje, ale elementy horroru, a zwłaszcza Wanda, wypadają niezwykle dobrze. Spodziewajcie się wielu niespodzianek.

trwa ładowanie posta...

Opinie o Doktorze Strange'u 2

- Doktor Strange to absolutny odjazd i szaleństwo - ocenił redaktor portalu The Wrap Drew Taylor. - To w 100% dzieło Sama Raimiego, z pewnością najbardziej przerażające w dotychczasowym dorobku MCU. Przed seansem czytajcie o filmie jak najmniej. Dzięki temu wyprawa do multiwersum obłędu sprawi wam większą frajdę.

trwa ładowanie posta...

Karl Delossantos z New York Times wyraził uznanie dla nowego dzieła Sama Raimiego. Doktor Strange w multiwersum obłędu to pełnoprawny horror - pełen jumpscare'ów, body horroru i kilku diabolicznych zabójstw. Pasuje do MCU, ale wyróżnia się obłąkańczym, dziwnym, przerażającym, DNA Raimiego. Jest to początek oscarowej drogi dla Elizabeth Olsen.

trwa ładowanie posta...

Wyjątkowo surowy w swojej opinii jest Matt Lynch, członek Seattle Film Critics Society. Krytyk pochwalił film za autorską wizję reżysera, ale ogólny kształt dzieła skrytykował jako kiepsko wyglądającą, w większej części nielogiczną męczarnię. Nie pamiętam nawet, co wydarzyło się na końcu.

Jeśli nie boicie się spojlerów, sprawdźcie tekst Oliwiera, który zdradził całą fabułę nowego Doktora Strange'a.

Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0