Ostatnia pełnia Księżyca w tym roku

Zbliża się OSTATNIA pełnia Księżyca w tym roku. To nie oznacza łatwego czasu...

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.12.2021 08:30

W niedzielę 19 grudnia zaobserwujemy ostatnią pełnię Księżyca w 2021 roku. Jest to wyjątkowe zjawisko, które wprowadzi nas w nowy rok. Co oznacza dla naszej duchowości? Jak sobie w tym czasie poradzić? Zebraliśmy wskazówki od użytkowników TikToka i Twittera.

W niedzielę 19 grudnia o godzinie 05:37 Srebrny Glob wkroczy w najbardziej efektowną fazę Pełni Zimnego Księżyca. Zjawisko zwane jest również Pełnią Księżyca Długich Nocy lub Dębową Pełnią. Dlaczego posługujemy się tak tajemniczo brzmiącymi nazwami?

W dawnych czasach ludzie wierzyli, że Księżyc w ostatnim miesiącu roku emanował magiczną mocą, wpływając na nasz nastrój i samopoczucie. Termin "Zimny Księżyc" odnosi się do tego, że w grudniu noce się niezwykle długie, ciemne i mroźne. Podobne znaczenie ma termin "Księżyc Długich Nocy", poprzez które mamy rozumieć Księżyc wyjątkowo długo utrzymujący się ponad horyzontem.

Ostatnia pełnia Księżyca w roku
Ostatnia pełnia Księżyca w roku

Pełnię Zimnego Księżyca zaobserwujemy na nocnym niebie na kilka dni przed przesileniem zimowym, czyli najkrótszym dniem w roku. Spójrzcie na to z tej strony, że od 21 grudnia dzień będzie się powoli wydłużał, a my nieśmiało zaczniemy marzyć o wiośnie.

Księżyc Długiej Nocy może powodować kłótnie z rodziną

Wróżka Akima tłumaczy, że ostatnia w tym roku pełnia księżyca sprawi, że: - Będziemy mieli focha, dąsy, mogą narastać problemy zdrowotne, problem ze snem, koncentracją, będziemy zapominalscy. Może to powodować różne zdarzenia losowe. Walka Uranu z Saturnem. Saturn będzie mówił, że "musisz to, musisz tamto", natomiast Uran "masz wolność, możesz wszystko, nikt nie może cię ograniczyć". Na polu rodzinnym wynikną z tego różne spięcia.

trwa ładowanie posta...

Zimny Księżyc pomoże pozbyć się tego, co niepożądane

Użytkownik TikToka Alex tłumaczy, że: - Tak jak Księżyc rozświetla ciemności nocy, tak i wszystkie ukryte sprawy naszego życia ujrzą wówczas światło dzienne. Podczas pełni Księżyca pozbywamy się wszystkiego, co niechciane. To czas, aby się zreflektować i zaobserwować to, co pojawi się na powierzchni. Zdecydować, co jest dla ciebie dobre, a co złe.

trwa ładowanie posta...

Pełnia Zimnego Księżyca przygotuje nas na 2022 rok

Użytkowniczka TikToka @unlikelyolympian twierdzi, że: - Podczas pełni Księżyca chodzi o to, aby zrzucić z siebie ciężar, aby odpuścić [...]. Ostatnia pełnia jest dla ciebie okazją, aby stworzyć przestrzeń dla wszystkich pięknych rzeczy, które nadejdą w kolejnym roku.

trwa ładowanie posta...

Użytkownicy Twittera zauważają, że 19 grudnia zaczyna się retrogradacja Wenus w Koziorożcu. Biorąc pod uwagę, jak trudna była retrogradacja Merkurego, możemy się poczuć w tym czasie lekko przytłoczeni. Będziemy bardziej refleksyjnie podchodzić do uczuć, relacji z ludźmi i zarządzaniem pieniędzmi.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jeśli Wy macie jakieś tipy na ostatnią pełnię Księżyca w tym roku, piszcie w komentarzach.

Źródła: RMF FM/TikTok/Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
MMMG,zgłoś
Mój protip stosowany od lat na pełnię księżyca - szklanka wody na parapet i wtedy mogę spać.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się