ekologia
"Ludzie, co z wami?". Apele po porwaniach dzikich jeży
Roślina przypominająca kształtem penis

Zbierały roślinę przypominającą penisa. Ministerstwo Środowiska grzecznie prosi, by przestały

Źródło zdjęć: © Facebook, Ministry of Environment
Anna RusakAnna Rusak,21.05.2022 10:00

"Rzepiary" niszczą rzepak, ale jak nazwać osoby, które niszczą rośliny przypominające swoim kształtem penisa? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć Ministerstwo Środowiska w Kambodży, które zaapelowało do mieszkańców, by przestali wycinać zagrożoną roślinę.

Założę się, że nieraz widzieliście "rzepiary" bezmyślnie niszczące pola rzepaku. W Kambodży co prawda nie muszą się martwić o to, że np. taka Julia Wieniawa czy Katarzyna Cichopek postanowią zrobić sobie zdjęcie w żółtym polu, ale ich roślinność również jest zagrożona.

Ministerstwo Środowiska w Kambodży zaapelowało do swoich mieszkańców, by przestali zrywać mięsożerną roślinę, która swoim kształtem przypomina penisa.

Mięsożerna roślina w kształcie penisa zagrożona

Na zdjęciach udostępnionych przez Ministerstwo Środowiska w Kambodży możemy zobaczyć trzy kobiety, które zbierają roślinę na górze Bokor w Kampot. Jak podaje "Dailymail", kobiety miały też przykładać Nepenthes bokorensis do twarzy i porównywać ją do różnych kształtów oraz rozmiarów penisów.

trwa ładowanie posta...

Nepenthes bokorensis, czyli roślina przypominająca kształtem penisa, z którą pozują na zdjęciach, jest mięsożerna. Żywi się głównie mrówkami i owadami, które topią się w sokach znajdujących się w jej długiej rurce.

Przestańcie zrywać zagrożoną roślinę przypominającą penisa!

Ministerstwo Środowiska, które opisało całą sprawę, w swoim wpisie zaapelowało, by mieszkańcy zaprzestali zrywania Nepenthes bokorensis. Dalsza wycinka przypominającej penis rośliny może doprowadzić do jej wyginięcia.

To, co robią [te kobiety] jest złe i nie powinny tego ponownie robić w przyszłości. Dziękujemy za waszą miłość do przyrody, ale nie zbierajcie tych kwiatów, bo ich plantacje ulegną zniszczeniu.

- Ministerstwo Środowiska
trwa ładowanie posta...

Okazuje się, że rząd Kambodży już od jakiego czasu wycina ten gatunek w ramach "rozwoju prywatnego". François Mey, ilustrator botaniczny, który jako pierwszy opisał ten gatunek, poinformował "Live Science", że istnienie rośliny przypominającej penisa jest jeszcze bardziej zagrożone ze względu na rozwijającą się w tym kraju turystykę.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy zaprzestaną zrywania tej cennej rośliny i nie zniknie ona z terenów Kambodży! Gdybyście sami chcieli sobie wyhodować albo sprawić podobną do Nepenthes bokorensis roślinę, to możecie to zrobić, bo należy ona do rodziny "dzbanecznikowatych". Niektóre z tych gatunków są dostępne nawet w dyskontach, tak że szukajcie, a znajdziecie!

Źródło: Live Science, Dailymail, FB Ministerstwo Środowiska Kambodży

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Komentarze (0)
arrow
Polska "wygrała" w kolejnym rankingu wstydu. To się nie opłaca