"Zagadeczka" Pateca i Bodzia. Zagadki o 5 tys. zł wygrały internet

"Zagadeczka" Pateca zmusiła do myślenia cały internet

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,16.01.2023 10:30

Patec to jeden z tych internetowych twórców, który jak coś zrobi, to już na całego. Jego nowy projekt pt. "Zagadeczka" kusi internatów sporą nagrodą. A przy okazji zmusza do myślenia.

Niektórzy byli członkowie Ekipy rozkwitli po odejściu spod skrzydeł założyciela grypy, czyli Friza. Przykładem jest Jakub Patecki, znany jako Patec. Influencer jeszcze za czasów Ekipy starał się proponować widzom najciekawszą możliwą rozrywkę, pokazywał egzotyczne miejsca, czy lokalizacje, w które przeciętny widz by się nie zapuścił.

Teraz wysłał swoich widzów w podróż po światach wymyślonych przez siebie i Bodzia, starego kompana z kanału "wszystkovlog".

"Zagadeczka" Pateca i Bodzia. Do wygrania 5 tys. złotych

Około godziny 16 w niedzielę 15 stycznia na YouTubie pojawił się film, który sprawił, że niektórym zmieniły się minimalnie plany na koniec weekendu. Bo oto fani dostali możliwość wygrania 5 tys. złotych za rozwiązanie serii zagadek na stronie zagadeczka.pl:

- Przygotowaliśmy dla was coś specjalnego. Denerwują cię te same odcinki cały czas na jutubie, te same formaty, wszystko na tzw. "jedno kopyto". No tak postanowiliśmy, że się z wami pobawimy i zrobimy coś, co sami lubimy. Jest to taki swego rodzaju escape room na YouTube zabawa w content interaktywny - opowiadali twórcy - Na czym polega ta gra? Jest to seria etapów zagadek, które musicie rozwiązywać, żeby przechodzić do kolejnego etapu.

Na stronie pojawiały się zagadki, które internauci mieli rozwiązywać. Ten, kto pierwszy dobił do końca, cumował w porcie wygranych. Do wygrania było 5 tys. złotych.

trwa ładowanie posta...

"Zagadeczka" Pateca i Bodzia. Pytania były… oryginalne

Trzeba przyznać, że to wyzwanie udało się Patecowi i Bodziowi. Do rozwiązywania zabrało się kilka tysięcy osób. W szczytowym momencie było ich aż 10 tys.

Stories Bodzia o użytkownikach Zagadeczki
Stories Bodzia o użytkownikach Zagadeczki (Instagram)

Co ważniejsze, powyższe Stories było opublikowane na chwilę po publikacji filmu, a z czasem przybywało graczy, co było widać na Twitterze:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

"Zagadeczka". Czy zagadka została rozwiązana?

Najtrudniejszy wydawał się etap 29. Żadna z kombinacji, która przyszła do głowy streamerom czy twitterowiczom, nie działała. Niektórzy próbowali nawet przeglądać stary kanał Pateca i Bodzia, "wszystkovlog" i szukać ukrytego przekazu w jednym z ich najpopularniejszych filmów, czyli "TWO IDIOTS AT NIGHT IN IKEA (POLISH VERSION)".

Zagadka została rozwiązana jedynie przez cztery osoby.

CZTERY OSOBY TO ZROBIŁY

Jeżeli zastanawiacie się nad odpowiedziami, utknęliście na którymś z etapów, to podrzucam poniżej odpowiedzi.

Oto one:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 41