papierowa torba

Żabka bez plastikowych kubków i torebek. Sieć pozbywa się jednorazówek

Źródło zdjęć: © Pexels
Anna RusakAnna Rusak,27.01.2021 12:20

Sieć sklepów Żabka zrobiła kolejne kroki w kierunku bardziej ekologicznego asortymentu. Tym razem pozbywa się jednorazowego plastiku.

Żabka już dawno przegoniła inne sklepy w kwestii bycia eko. W końcu to oni otworzyli pierwszy sklep, który w 100% wykorzystuje energię odnawialną. Dodatkowo produkują też własną wodę OD NOWĘ, która nalewana jest w butelki wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Dodatkowa motywacja? Za ich oddawanie do sklepów możecie zyskać żabsy.

To jednak nie koniec ekologicznych kroków marki. 23 stycznia obchodziliśmy Dzień bez Opakowań Foliowych, a sieć ogłosiła, że sukcesywnie wycofuje plastikowe torby ze swoich sklepów. Ich papierowe zamienniki są już dostępne w ponad połowie Żabek. To ważny krok, ponieważ takie plastikowe torebki rozkładają się nawet 400 lat, a używamy ich zazwyczaj przez chwilę.

"Statystyczny Polak używa rocznie średnio ok. 490 toreb z tworzywa sztucznego, dlatego redukcja plastiku to temat ważny nie tylko dla pracowników i franczyzobiorców Żabki, ale także dla coraz szerszego grona konsumentów.

- Anna Grabowska, Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych w firmie Żabka Polska

To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Żabka dodatkowo obiecuje, że klienci będą mogli kupić kawę na wynos w ekologicznym kubku wykonanym z materiałów roślinnych, a wieczko będzie papierowe. Oczywiście zmiany zajmą jakiś czas, ale kroki zostały już podjęte, więc teraz pozostaje nam tylko czekać na rezultaty.

trwa ładowanie posta...

Co więcej, na półkach sklepu pojawiły się też wegańskie serki i sery, a roślinna oferta sieci stale się powiększa. To także kolejny krok, który pomaga i wspiera klientów Żabki w rozwijaniu bardziej zrównoważonym i ekologicznych nawyków. Pozostaje nam tylko im pogratulować!

Przy okazji przypominamy, że Wy też w 5 tygodni możecie stać się ekologicznymi bohaterami! A gdyby brakowało Wam podstawowych informacji o kryzysie klimatycznym, to w tej książce znajdziecie wszystkie odpowiedzi.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0