Trzyminutowe filmiki na TikToku

Rewolucja na TikToku. Będzie można nagrywać trzyminutowe filmiki

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.07.2021 13:13

Ulubiony portal gen Z idzie w długość. TikTok wkrótce udostępni wszystkim swoim użytkownikom możliwość nagrywania klipów trwających nawet trzy minuty. To teraz czekamy aż ktoś wydłuży dobę, bo jak znaleźć czas, aby obejrzeć te wszystkie filmiki?

Niebezpieczne challenge. Niepotrzebne lifehacki. Cringe'owe tańce. Darcie japy do kamery. Dziwne trendy, które wypalają znak "WTF" na twarzy widza. Moi drodzy, wszystko, za co tak bardzo kochamy TikToka, niedługo stanie się dłuższe. Do tej pory serwis pozwalał na wrzucanie klipów trwających od 15 do 60 sekund. Wkrótce się to zmieni, ponieważ TikTok pozwoli dzielić się trzyminutowymi klipami.

Być może nie zdawaliście sobie z tego sprawy, ale format trzyminutowych filmików był na platformie testowany od grudnia 2020 roku. Z dłuższymi materiałami chętnie eksperymentowali twórcy zajmujący się gotowaniem. Trzyminutowe tiktoki były udostępniane jedynie wybranym użytkownikom, ale wkrótce pojawią się na feedzie u nas wszystkich. Widocznie testy wypadły pozytywnie!

Dlaczego TikTok wydłuża długość filmików?

Serwis wprowadzi możliwości nagrania trzyminutowych klipów w odpowiedzi na potrzeby twórców, którzy do tej pory często tworzyli wieloczęściowe wideo na TikToku – donoszą "Wirtualne Media". Gdy tylko opcja będzie dostępna, twórcy otrzymają powiadomienie, że dłuższe filmy są teraz częścią ich kreatywnego zestawu narzędzi na TikToku. Opcja zostanie wprowadzona "w ciągu najbliższych tygodni".

Czy dłuższe tiktoki są potrzebe?

Nie wiem, czy wprowadzenie dłuższego formatu na TikToku ma sens. Magia tego serwisu opiera się na tym, że oglądamy serię krótkich filmików – kilkanaście sekund i swipe, kilkanaście sekund i swipe, itd. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że czekam na TikToku trzy minuty, aby dowiedzieć się, co chce powiedzieć mi twórca. Jeśli chcę obejrzeć długi materiał, idę na YouTube. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0