Dream pokazał twarz

Youtuber Dream pokazał twarz. Ukrywał ją przez całą karierę

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.10.2022 17:30

3 października 2022 roku to data, która zapisze się w historii YouTuba. To wtedy jeden z najpopularniejszych twórców w serwisie pokazał swoją twarz. Chodzi o użytkownika o nazwie Dream, który wyjaśnił, dlaczego dopiero teraz zdecydował się na ten krok.

Żeby zrozumieć, dlaczego ujawnienie tożsamości youtubera jest tak wielkim wydarzeniem, trzeba zerknąć na statystyki. Dream uruchomił kanał na YouTube w 2014 roku. Od tego czasu zdobył ponad 30 mln subskrypcji, głównie grając w "Minecrafta". Na Twitterze obserwuje go ponad 5,6 mln fanów. Na Instagramie śledzi go ponad 3 mln osób. Wszystko to twórca osiągnął bez ujawniania tożsamości. Do tej pory zakrywał twarz białą maską z namalowanym uśmiechem.

YouTube: Dream pokazał swoją twarz

Dream przez kilka tygodni budował zainteresowanie internetowej społeczności wokół ujawnienia swojej tożsamości. Pisał na Twitterze, że "maska wkrótce opadnie". Zanim pokazał twarz fanom, ujawnił ją gronu zaprzyjaźnionych twórców i twórczyń. Premiera filmu, na którym Dream wreszcie się przedstawił, zgromadziła olbrzymią liczbę widzów. Klip pt. "hi, I'm Dream" w dziewięć godzin od opublikowania zdobył ponad 15 mln wyświetleń!

trwa ładowanie posta...

Clay - bo tak naprawdę ma na imię Dream - wygląda całkiem zwyczajnie. To 23-latek z kręconymi brązowymi włosami. Mężczyzna wyjaśnił, dlaczego ujawnił swoją tożsamość po tak długim czasie bycia anonimowym.

Dream pokazał twarz
Dream pokazał twarz (YouTube)
Dream pokazał twarz
Dream pokazał twarz (YouTube)

Jego najlepszy przyjaciel George przyleciał do niego do Stanów Zjednoczonych z Wielkiej Brytanii. Dream uznał, że spotka się z nim i to pod swoją prawdziwą tożsamością, czyli jako Clay. Co więcej, 23-latek zapragnął wreszcie wyjść do ludzi. Był już zmęczony życiem w ukryciu. Clay chce poznawać innych youtuberów na żywo, podróżować i spotykać się bez potrzeby ukrywania tożsamości. W najbliższym czasie możemy się spodziewać nowych materiałów z Dreamem/Clayem!

hi, I'm Dream.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 17
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2