Young Leosia "CROWD"

Young Leosia i nowy singiel pt. "CROWD". Znowu rapuje o alkoholu

Źródło zdjęć: © Instagram.com, YouTube, young leosia
Anna RusakAnna Rusak,25.11.2022 14:00

Young Leosia wypuściła nowy singiel pt. "CROWD" i otworzyła własny label BE Records. Dlaczego młoda artystka po raz kolejny rapuje o alkoholu?

Myśleliście, że Young Leosia zniknęła już ze sceny muzycznej? To się myliliście. Artystka właśnie powróciła po drobnej przerwie z nowym singlem "CROWD". Utwór został opublikowany bez zapowiedzi w nocy z 24 na 25 listopada. To jednak nie koniec niespodzianek od młodej raperki.

Leosia otworzyła również własny label - BE Records. O czym jest jej nowy singiel i co Young Leosia chciałaby nim przekazać fanom?

Young Leosia i nowy singiel "CROWD"

Ostatnio Young Leosia postanowiła odpocząć trochę od muzyki. Młoda raperka swój debiutancki album "Hulanki" wypuściła rok temu i to właśnie z tego krążka pochodzą najpopularniejsze jej utwory, czyli "Szklanki" i Jungle Girl".

Young Leosia - Szklanki

Potem było tylko kilka kawałków z raperem Matą przy Fundacji 420, która działa na rzecz depenalizacji marihuany. Teraz artystka powróciła z nowym singlem. "CROWD" ukazał się 25 października nad ranem i jest utworem, w którym Young Leosia zwraca się do swoich fanów.

"Kocham tych fanów, jak kocha się żonę/Oddaję wam serce i nie chcę nic więcej/Oddajе muzykę i oddaje ręce/Bawcie się dobrzе przy mojej piosence" – śpiewa w utworze artystka.

Poza tym, że singiel brzmi dość podobnie do tego, co Young Leosia tworzyła w przeszłości i  bardzo przypomina kawałek pt. "Szklanki", artystka ukryła w nim kilka niespodzianek. Jest nią chociażby odniesienie się do twórczości "legendy polskiego rapu Lecha Roch Pawlaka, który zasłyną utworem "ŻELI PAPĄ" = właśnie to zdanie ukryte jest w tekście "CROWD".

Lech Roch Pawlak - ŻELI PAPĄ

Young Leosia i alkohol w "CROWD"

Teledysk do utworu ma zostać opublikowany o godz. 14 25 października. Leosia jeszcze nie zdradziła szczegółów dotyczących nowej wytwórni BE Records, ale pewnie niedługo dowiemy się, czy będzie wydawała również innych artystów.

Warto na pewno również zwrócić uwagę na to, że Leosia znowu odnosi się w tekście "CROWD" do alkoholu. Tym razem jest to wódka. Może to dziwić, szczególnie po tym, co na temat spożywania napojów alkoholowych powiedziała ostatnio w podkaście "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski". Raperka odniosła się tam do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o nadmiernym spożywaniu alkoholu przez kobiety.

- Zauważyłam, że młodzież odchodzi od picia alkoholu. Coraz częściej ludzie siedzą w domu, w internecie, na telefonach. 15-latki, które nie wychodzą na imprezy, 16-latki, które siedzą w domu i oglądają TikToka, to nie wezmą z lodówki swoich rodziców browara czy innych trunków i nie zaczną pić. Im młodsi ludzie, tym grzeczniejsi. Alkohol staje się passe - powiedziała YoungLeosia.

Choć słowa Young Leosi mogą początkowo szokować, to raport CBOS-u "Młodzież 2021", który opracowywaliśmy, jasno pokazał, że stosunek młodych do spożywaniu alkoholu i innych używek na przestrzeni ostatnich 30-lat naprawdę się zmienił. Czemu więc raperka po raz kolejny umieszcza go w swoim nowym singlu "CROWD"? Może mówi o własnym doświadczeniu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0