trendy
Na walentynki kwiaty LEGO? Zestawy 10313 i 10314 już dostępne
matura

Wykop vs Maturzyści 1:0 | Jak wykopki wkręciły maturzystów w „przecieki”

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.05.2021 14:55

Przecieki maturalne w tym roku to nie mrzonka, tylko coś, co się dzieje. Użytkownicy Wykopu postanowili wykorzystać osoby, które chciały mieć dostęp do arkuszy maturalnych wcześniej.

Przecieki maturalne to niezaprzeczalny mem. Zawsze pojawiają się osoby, które zawsze będą chciały liczyć na magiczny wyciek arkuszy. Wiecie, aby zdobyć najwyższą ilość punktów i mieć szansę na dostanie się na wymarzone studia. Temat przecieków był przerabiany wielokrotnie.

Nie można zaprzeczyć, że zdarzają się momenty, gdy któryś z arkuszy wycieka. W tym roku mamy małe apogeum - dwa najważniejsze egzaminy wyciekły na chwilę przed rozpoczęciem testów.

Tyle, że nigdy żaden arkusz maturalny nie wyciekł na dzień przed. Nigdy, przenigdy, nigdy: o wiele większa szansa jest na wyciek prosto ze szkoły. Niektórzy mogą rozpakować arkusze od razu po otrzymaniu ich od kurierów i przekazać je dalej. Nie twierdzę że coś takiego dzieje się wszędzie, ale wycieki nie biorą się z powietrza.

Użytkownicy Wykopu postanowili… sprawdzić naiwność maturzystów

Oh boy, to wyszło lepiej, niż ktokolwiek mógłby przewidzieć. Albo gorzej - szczególnie dla maturzystów.

Po portalu, a potem też na mediach społecznościowych, została rozpowszechniona informacja, jakoby niektórzy użytkownicy posiadali w swoich rękach wycieki angielskiego. I się zaczęło:

Wykop vs maturzyści
Wykop vs maturzyści (Wykop)
Wykop vs maturzyści
Wykop vs maturzyści (Wykop)
Wykop vs maturzyści
Wykop vs maturzyści (Wykop)
Wykop vs maturzyści
Wykop vs maturzyści (Wykop)

Specjalne kody na konto premium Wykop (nie ma czegoś takiego), „weryfikacja” użytkowników. Niektórzy wykopowicze wymagali owej weryfikacji poprzez wysyłanie zdjęcia z rondlem na głowie, nagie zdjęcia czy… pokazanie dowodu osobistego/legitymacji. To może pokazywać tylko dwie rzeczy: desperację lub brak ogarnięcia, co możemy ryzykować poprzez wysłanie swoich danych. Niektórzy też płacili za te „wycieknięte arkusze”.

Matura z angielskiego nie wyciekła na dzień przed. Tak naprawdę, była to jedyna matura z 2021 roku, która nie wyciekła wcale.

Z jednej strony: tak, maturzyści nie powinni szukać wycieków, ale...

Ale kurczę, niektórzy (a takowych było dużo) po prostu bali się tegorocznej matury. Poziom nauczania zdalnego był różny. Jak wcześniej przygotowanie do matury w szkołach było zawsze “jakieś”, tak w roku 2020/2021 wszystko było postawione na głowie. COVID, izolacja i ciągłe zmiany w trybach nauczania (raz zdalnie, raz hybrydowo, raz…) doprowadziły do sporych braków w nauczaniu.

Poza tym matury z języka polskiego i matematyki wyciekły wcześniej - dlaczego więc nie mogłyby wyciec arkusze z angielskiego?

Pamiętajcie jednak: nikt nie powinien polegać na głupim wycieku. Szczególnie, gdy jest on na śmieszkowym portalu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Oreo x BLACKPINK. Spróbowałem i nie jestem zaskoczony [TEST]