trendy
Idealny wynalazek na lato. Stworzył trzepaczkę koszulek
Wykop i drama z Tinderem: użytkownicy obrażają kobiety, bo... mają misję? WTF

Wykop znowu się zesrał? Użytkownicy tworzą fejkowe profile i wystawiają kobiety, aby "obniżyły oczekiwania"

Źródło zdjęć: © Wykop, Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.06.2021 11:55

Wykop ma wiele twarzy, ale portal tworzą użytkownicy. A oni mają czasem bardzo "ciekawe" pomysły. Oto projekt Klaudiusz 2: Wykop Kontratakuje.

Wykop to nasz rodzimy Reddit, tylko serwery są trochę gorsze — i społeczność też jest taka jakaś… ciekawa. Mimo wszystko, trzeba przyznać Wykopowi, że czasem potrafi pomóc. Zbiórki, akcje charytatywne czy wypromowanie Pana Witolda na twarz galerii w Krośnie. Ot, miła społeczność?

No nie, bo zdarzają się także sytuacje, gdzie Wykop pokazuje swoją drugą twarz. Jakkolwiek to brzmi, zaraz rozumiecie. Dwa lata temu użytkownik janusz_pol stworzył "projekt Klaudiusz": założył fejkowe konto na aplikacji randkowej Tinder. Nie użył typowego foto normalnego mężczyzny, tylko wręcz wyidealizowanego "chada" 10/10.

Założenie projektu było proste: pokazać, że Polki (a raczej p0lki) naiwnie polecą na takiego p r z y s t o j n i a k a. Klaudiusz okazał się "sukcesem". janusz_pol zmatchował się z masą kobiet, umawiał się z nimi, a potem porzucał i obrażał.

Projekt Klaudiusz 2: Wykopki Kontratakują

Oto "eksperyment społeczny", który czerpie garściami z projektu janusz_pola.

Cel? Obniżyć wymagania kobiet, aby każdy "normalny" facet miał szanse na Tinderze.

Wykonanie? Użytkownicy tworzą fejkowe konta chadów. Potem zdobywają pary, umawiają się z dziewczynami, aby na końcu je wystawić i wyzywać. Brzmi jak świetny plan, który tylko najmądrzejsze głowy mogłyby wymyślić.

Użytkownik, który rozpoczął tę karuzelę sp... zabawy to @zahipergamizowany - dostał już permanentnego bana, więc nie zobaczycie owoców jego pracy.

Kolejna drama z użytkownikami Wykopu
Kolejna drama z użytkownikami Wykopu (Wykop)

Poniżej kilka przykładów takich screenów. Dużo wpisów zostało już usuniętych, ale coś udało nam się zachować.

Drama na Wykopie z Tinderem i fake kontami - o co chodzi?
Drama na Wykopie z Tinderem i fake kontami - o co chodzi? (Wykop)
Wykop: drama użytkownikami i Tinderem
Wykop: drama użytkownikami i Tinderem (Wykop)
Wykop: drama użytkownikami i Tinderem
Wykop: drama użytkownikami i Tinderem (Wykop)
Wykop: drama użytkownikami i Tinderem
Wykop: drama użytkownikami i Tinderem (Wykop)

Przed tym zjawiskiem zaczęli ostrzegać użytkownicy innych social media:

Wykop i Tinder - idealna drama?
Wykop i Tinder - idealna drama? (Facebook)
Wykop i Tinder - idealna drama?
Wykop i Tinder - idealna drama? (Facebook)

Pojawił się też głos rozsądku:

Wykop: drama użytkownikami i Tinderem
Wykop: drama użytkownikami i Tinderem (Wykop)

Czy ma to sens?

Nie, kompletnie nie ma. W sensie, wiadomo - na Tinderze można spotkać ludzi, którzy lecą tylko na wygląd. Ale karanie kompletnie losowych lasek, które chcą się z kimś spotkać, jest (delikatnie mówiąc) niefajne.

Jeżeli Wykop wziąłby na cel osoby, które były chamskie i niemiłe dla swoich matchów, to dałoby się to jakoś zrozumieć. Tutaj atakowane są kompletnie losowe dziewczyny, które połączyły się z kimś, bo zobaczyły przystojnego faceta. What's the point?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
nars,zgłoś
Projekt Klaudiusz w skali masowej to jest znakomity pomysł, który wreszcie zacznie wrzucać ziarna piasku w doskonale naoliwioną antyspołeczną maszynkę pod tytułem dating apps. Dodajmy, że to maszynka która z założenia robi z facetów dojnych frajerów, dając im złudną nadzieję na spotkanie kobiet. Niestety, ta sama maszynka pompuje kobiece ego do niesamowitych rozmiarów, aż się bidulkom wydaje, że godne są samych takich Klaudiuszy-Adonisów, że każdy facet jest natychmiast zastępowalny, że każda, nawet najobrzydliwsza baba ma pełen dostęp do wianuszka adoratorów, w których można przebierać jak w ulęgałkach... Projekt Klaudiusz i jego pochodne – zwłaszcza stosowane na masową skalę, pozwolą trochę spuścić ten balon ego, a to dobrze nawet dla pań. Poza tym każde zachwianie mechanizmu, który dla kaski pognębił 2/3 użytkowników (czyli jakieś 95% facetów używających tindera) i zarazem ogólnie psuje dynamikę kontaktów damsko-męskich na całym świecie, jest korzystne dla wszystkich zainteresowanych – no nie licząc tych adonisów, którzy obecnie mają używanie i jak się zachowują wobec kobiet – to właśnie projekt Klaudiusz pokazał, bo przecież panny nie były nawet zdziwione takim traktowaniem przez przystojniaka. Bo Projekt Klaudiusz nie polegał na tym, żeby udowodnić że kobiety lecą na wygląd. Ten fakt sam Tinder w publikowanych statystykach pokazuje bezpardonowo: mężczyźni odrzucają około 50% kandydatek, zaś kobiety około 85%. Czyli kobiety bardziej niż mężczyźni dyskryminują ze względu na wygląd. Chodziło o to, że Klaudiusz w tych rozmowach od samego początku (zanim się umówił i je wystawił) wulgarnie obrażał kobiety. I nie, nie była to taktyka podrywu. Po prostu wyzywał je bezpardonowo, a one jeszcze go za wszystko przepraszały i inicjowały spotkanie. Projekt Klaudiusz pokazał niezbicie, że kobieta godzi się być poniżana od samego początku przez takiego Klaudiusza, a i tak przyjechałaby na jedno skinienie. Bo nawet mocno średnia Karyna myśli, że taki Klaudiusz może być nią zainteresowany, co jest absurdem. Przyczyną tej wiary jest jej ego napompowane do rozmiarów zdrowo wypasionego tucznika. I systematyczne spuszczanie powietrza z tego balona jest dobre samo w sobie. Zachęcam więc wszystkich do zakładania kolejnych kont Klaudiuszy jako wentylu dla Tindera :)
Odpowiedz
3like2dislike
Komentarze (1)
arrow
Czy nastolatkowie stosują fact-checking? Niepokojący raport