Netflix chce zakazać dzielenia się kontem z innymi

Netflix chce uniemożliwić Ci dzielenie się kontem z innymi ludźmi

Źródło zdjęć: © Anastasia Shuraeva / Pexels
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.03.2021 14:29

Włodarze Netflixa zrozumieli, że możliwość dzielenia się jednym kontem z mamą, tatą i bratem nie jest za bardzo dochodowa. Serwis zaczął testować nową funkcję, która ukróci ten proceder. Poznajcie szczegóły!

Jak donoszą portale CNN i CNBC, niektórzy użytkownicy Netflixa otrzymują na ekranach swoich urządzeń komunikaty z prośbą o założenie własnego konta w serwisie, jeśli aktualnie nie oglądają z subskrybentem. Media donoszą, że może to być początek końca nadużyć na Netflixie, kiedy to jeden użytkownik udostępniał swoje dane logowania innym osobom, dzięki czemu nie musieli oni płacić za subskrypcję.

Na screenach, które pojawiają się na Twitterze, widzimy, że na ekranie telewizora wyświetla się czarna plansza z komunikatem: – Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz założyć własne, aby kontynuować oglądanie. – Wyskakujące okienko pozwala zweryfikować konto przez potwierdzenie SMS-em, mailem lub odłożyć weryfikację na później.

trwa ładowanie posta...

Netflix o funkcji weryfikowania konta w serwisie: To test

Rzecznik Netflixa powiedział dla CNBC, że serwis przeprowadza setki tego typu testów rocznie z wybranymi użytkownikami platformy. – Ma to na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont na Netflixie są do tego upoważnione – tłumaczy rzecznik firmy. CNN informuje, że póki co testy odbywają się jedynie na aplikacji Netflixa na telewizory.

Netflix z rekordową oglądalnością podczas pandemii

W styczniu tego roku Netflix poinformował, że z serwisu korzysta 200 milionów użytkowników na całym świecie. To zasługa pandemii, która spowodowała, że zamknięci w domach ludzie szukają sposobu, aby się rozerwać.

Firma Magid przeprowadziła badania, które wykazały, że 33% spośród subskrybentów Netflixa dzieli się danymi logowania z innymi ludźmi.

Sprawdźcie, w jaki sposób Netflix podpowie Wam, co ciekawego warto obejrzeć!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1