Greentea Peng

Współczesny soul i psychodeliczny R&B. Wszystko, co powinniście wiedzieć o Greentea Peng

Źródło zdjęć: © Instagram
Zofia WilczuraZofia Wilczura,27.04.2021 23:40

Aria Wells – brytyjska artystka, która jest bezkonkurencyjna w swojej dziedzinie. Jest piosenkarką i wybitną tekściarką. Greentea Peng to jej pseudonim sceniczny, który jest ukłonem w stronę ukochanej przez nią zielonej herbaty i słowa "peng", które w londyńskim slangu oznacza coś atrakcyjnego.

Artystka urodziła się w południowym Londynie w latach 90-tych. Jej ojciec jest Arabem, a matka ma korzenie afrykańskie. Dziewczyna od dziecka dużo imprezowała. Sama się przyznaje, że była uzależniona między innymi od Xanaxu. Wszystko dlatego, że rodzice rozstali się w dosyć krótkim czasie, a ona musiała zacząć pracować. Najprostszy zarobek czekał na nią w barach i pubach – stąd łatwy i szybki dostęp do wielu używek.

Piosenkarka była początkowo wyśmiewana w szkole za swoją pasję do muzyki. To odbiło się na niej i na parę lat kompletnie zmieniła swoje zainteresowania. Po skończeniu szkoły wyprowadziła się do Tulum i zaczęła pracować w studiu jogi, gdzie prowadziła zajęcia oraz organizowała przeróżne eventy. Po pewnym czasie wróciła do Londynu i na nowo zaczęła pisać teksty i muzykę wraz ze swoim obecnym managerem, którego poznała na jednej z meksykańskich plaż.

Wydany w 2018 roku debiut epkowy Sensi był oparty na jej relacji z byłym chłopakiem oraz wychodzeniu z nałogowego palenia marihuany. Wielkość tej epki polegała na niesamowicie przemyślanym łączeniu różnych styli muzycznych. Słyszymy tam jej wersję R&B, klasyczny hiphop, ale i dub reggae.

Sensi

W 2019 roku Greentea Peng zaczęła być rozpoznawalna po premierze jej utworu Downers.

Greentea Peng - Downers | A COLORS SHOW

Brytyjka interesuje się również modą i tatuażami, co możemy zobaczyć na jej Instagramie. Nieraz brała udział w kampaniach fashion np. dla Adidasa.

trwa ładowanie posta...

24 lutego 2021 roku Wells wypuściła najnowszy singiel Nah, it Ain’t theSame i tym samym zapowiedziała premierę pełnowymiarowego albumu MAN MADE, który usłyszymy 4 czerwca.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0