andrzejki
Czas na wróżby – czyli jak spędzić Andrzejki
Andrzejki

Andrzejki z wróżbami, czyli jak w jedną noc stać się zodiakarą

Źródło zdjęć: © TikTok
Anna RusakAnna Rusak,23.11.2022 19:00

Kiedy są Andrzejki? Wieczór andrzejkowy świętujemy w nocy z 29 na 30 listopada. Już teraz powinniście się dobrze przygotować, bo niektórzy świętowanie rozpoczną w weekend poprzedzający to magiczne wydarzenie.

Nie tylko dla Zodiakar! Andrzejki to ten wyjątkowy czas w roku, w którym wszyscy możemy sobie pozwolić na odrobinę dystansu i magii. W nocy z 29 na 30 listopada macie szansę wywróżyć sobie przyszłość i zaoszczędzić trochę kasy - w końcu nie trzeba będzie wydawać jej na wróżki, prawda?

Na TikToktu można znaleźć naprawdę sporo inspirujących rytuałów, więc zebraliśmy tu dla was te najprostsze i najbardziej ciekawe. Poza tym radzimy przy okazji, co warto przygotować na Andrzejki!

Niezbędnik na Andrzejki nie tylko dla Zodiakar. Co przygotować?

Nawet jeśli nie jesteście profesjonalistami i do sprawy podchodzicie z przymrużeniem oka, to powinniście zadbać o nastrój. Świeczki to sprawa oczywista i obowiązkowa (przydadzą się nie tylko do lania wosku). Możecie też postawić na dodatki z Harry’ego Pottera czy innego magicznego i bliskiego wam uniwersum.

Poza tym, jeśli będziecie świętować Andrzejki w większym gronie, możecie poszukać magicznej kuli, z której "wywróżycie" znajomym przyszłość. Ogólnie polecam puścić wodze fantazji i pobawić się w nadawanie znaczenia różnym "zwyczajnym" rzeczomTo ma być w końcu dobra zabawa! Gdybyście jednak nie mieli pomysłu, to przychodzimy z propozycjami andrzejkowych wróżb.

trwa ładowanie posta...

Wróżby na Andrzejki. Imię przyszłego wybranka

Jeśli chcecie poznać imię osoby, z którą się w najbliższej przyszłości zwiążecie, to musicie nie jeść cały dzień. Proste? Proste. Więcej szczegółów znajdziecie w tym andrzejkowym tekście.

Spodniowa wróżba na Andrzejki

Poza laniem wosku przez dziurkę od klucza w Andrzejki warto też pójść w trochę mniej popularne wróżby i  postawić na tradycję. Kiedyś w nocy, tuż przed pójściem spać, dziewczyny pod poduszkę chowały męskie spodnie. Dzięki temu miał im się przyśnić przyszły mąż.

Warto jednak te wróżbę trochę uwspółcześnić, w końcu nie ma co się w tym andrzejkowym wróżeniu ograniczać do binarnego podziału na płcie. Każda osoba może sobie takie spodnie schować pod poduszkę i liczyć na to, że przyśni jej się jakiś partner/partnerka/partnercze. Ps. podobno serwowanie ostrych potraw działa tak samo.

Wróżba andrzejkowa - kluseczki dla miłości

W Andrzejki chcecie się dowiedzieć, kto z waszych znajomych pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni? Proste – do garnka z wodą musicie w tym samym czasie wrzucić kluski, myśląc o swojej wymarzonej osobie. Jeśli wasza kluska wypłynie pierwsza na powierzchnię to macie szczęście: marzenie się spełni i niedługo zaprowadzicie swoją drugą połówkę przed ołtarz.

Wróżba na Andrzejki z zapałek

Jeśli chcecie sprawdzić, z którą osobą z grupy przyjaciół spędzicie całe życie, to musicie użyć pomalowanych wykałaczek albo zapałek. Wrzucacie je do miski z wodą i sprawdzacie, które się połączą. To właśnie ta "złączona" para będzie ze sobą na zawsze.

W Andrzejki wróżcie z kart Dixit

Wiadomo, czegokolwiek byście w te Andrzejki nie robili, musicie lać wosk. Bez niego nic nie ma sensu. Poza tym warto zrobić domowe ciasteczka z wróżbą. A jak chcecie powróżyć sobie z kart, to możecie użyć kart Dixit. Nie żartuję.

W końcu to Andrzejki z przymrużeniem oka i nie trzeba od razu kupować tali tarota. W zeszłym roku ze znajomymi na imprezie andrzejkowej wróżyliśmy sobie właśnie z talii Dixit. Jeśli wybierzecie sobie charyzmatycznego wróża lub wróżkę, która poprowadzi wam całe to magiczne rozdanie, to mogę zagwarantować, że będziecie się świetnie bawić.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Co nas czeka w Andrzejki? Zodiakary zalecają wróżby z owsianki