Twitter

Wars i Sawa byli parą heteroseksualną? Oczywiście, w końcu: "Chłopak i syrena, normalna rodzina"

Źródło zdjęć: © Twitter.com, Canva
Anna RusakAnna Rusak,13.12.2021 14:14

Dyskusja na Twitterze dotycząca Ronda Praw Kobiet zeszła w napradę interesującą stronę. Czy Wars i Sawa byli parą heteroseksualną?

Zaczęło się niewinnie. Użytkownik Piekłomężczyzn na Twitterze opublikował post, w którym pożalił się trochę na to, że Ronda Praw Kobiet powstają, ale o Rondach Praw Mężczyzn to już nikt nie pomyśli. Straszne, naprawdę straszne.


"Nowy tekst w Piekle Mężczyzn,, Dlaczego nie zrobimy ronda Praw Mężczyzn? IDzimy jeszcze dalej i zadajmy pytane-dlaczego stolica Polski jest kobietą? Czy to aby na pewno takie równościowe? Może zróbmy Rondo Praw Mężczyzn, 00-999 Pan Warszaw".

A wy zadaliście sobie kiedyś tak poważne pytanie? Jakim prawem w ogóle słowo Warszawa może mieć rodzaj żeński?! Skandaliczna i zdecydowanie nierównościowa sytuacja. Ciekawe tylko, co na to taki "męski" Kraków? O jego równość też powinna walczyć jakaś "Pani Krakowska"?

trwa ładowanie posta...

Wars i Sawa byli parą heteroseksualną?

W każdym razie z taki pozornie błahych pytań, mogą wyniknąć naprawdę ciekawe odkrycia. Dyskusja pod postem dotyczącym ronda zeszła na temat Warsa i Sawy. Pojawiło się pytanie, czy Wars i Sawa byli parą heteroseksualną, czy może homoseksualną.


"Wars był człowiekiem płci męskiej a Sawa była syreną płci żeńskiej. Czyli to para heteroseksualna i żaden lewacki ciemnogród tego nie zaneguje".

Tak, dobrze pamiętacie - Sawa według legendy była syreną. To jednak nie jest istotne. Ważne, że miała biustonosz i była rodzaju żeńskiego, ergo była kobietą. Kto by się przy tym przejmował, że to syrena? Ważne, że mamy "jego" i "ją", czyli jedyny "słuszny", heteroseksualny związek. Jak to ktoś z komentujących napisał: "Chłopak i syrena, normalna rodzina".

trwa ładowanie posta...

Jak widać chęć udowodnienia, że Polska od początku swego istnienia była krajem nieskażonym osobami LGBTQ+ sięga już takich absurdów. Ludzie w legendach, podkreślmy to może - W LEGENDACH - szukają dowodów na to, że stolica powstała z heteroseksualnego związku. To, że jedna z osób z tej "pary" była syreną nie jest już tak istotne.

Dodajmy może jeszcze, że na początku syrena w herbie Warszawy była przedstawiana jako skrzydlaty potwór w ciele prawdopodobnie mężczyzny o nogach byka. Dopiero w połowie XVI w. nadano jej wyraźnie kobiece cechy. Powiedziałabym więc, że nasza syrenka przeszła korektę płci i może się nawet identyfikować jako niebinarna postać, ale kto to tak naprawdę wie. W końcu to "tylko" legenda, prawa?

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 19
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3