znęcanie się nad krowami

W tak okrutny sposób traktuje się krowy na farmie. Na filmie ze śledztwa Animal Equality słychać Polaków

Źródło zdjęć: © Animal Equality UK, Twitter.com, Canva
Anna RusakAnna Rusak,17.02.2022 17:20

Ukryta kamera pokazała, jak traktowane są krowy na farmach mlecznych. Na filmie Animal Equality możemy usłyszeć Polaków i zobaczyć, jak pracownicy biją i kopią zwierzęta.

O tym, jak wygląda życie zwierząt na przemysłowych farmach mówi się dużo, ale wciąż niewiele się w tym obszarze zmienia. W końcu nikt z nas nie chce słyszeć o tym, że w szklance naszego mleka często pływa po prostu cierpienie biednych zwierząt.

Nie, to nie jest tylko jakieś tam nawiedzone gadanie aktywistów. W brytyjskim programie BBC "Panorama" wyemitowano dokument "The True Cost Of Milk". W udostępnionym fragmencie możemy zobaczyć w jaki sposób traktowane są krowy. Na nagraniu słychać też Polaków.

Polacy znęcają się nad zwierzętami?

W nagranym z ukrycia przez organizację Animal Equality materiale filmowym możemy zobaczyć pracowników zakładu, którzy w bardzo okrutny sposób traktują zwierzęta. Krowy są m.in. kopane, uderzane łopatą, ciągnięte za ogon. W tle słychać też polskie przekleństwa, co pozwala nam przypuszczać, że część osób na nagraniu jest z Polski.

Uprzedzam, że filmik jest drastyczny, ale prawdziwy. Zdaję sobie sprawę, że zmierzenie się z prawdą może być dla niektórych niekomfortowe, ale dzięki tym samym zwierzętom, widocznym na filmie, możecie sobie potem beztrosko pić mleko.

Investigation: Cruelty To Cows On Welsh Dairy Farm | The True Cost Of Milk

Dokument oczywiście nie powstał po to, by kogokolwiek zniechęcić do spożywania mleka. Ma natomiast uświadomić ludzi, w jakich warunkach jest ono produkowane. Film jest bowiem odpowiedzią na rosnące w Wielkiej Brytanii spożycie nabiału, w szczególności mleka.

Na farmie, z której ma pochodzić nagrane zdarzenie, obecnie przebywa ponad 650 krów. Jak możemy przeczytać na stronie Animal Equality, produkowane tam produkty mleczne trafiają m.in. do firmy Costa Coffee i British Airways.

Głosy pracowników mówiących po polsku słychać pod koniec nagrania:

trwa ładowanie posta...

Cierpienie zwierząt to wciąż niestety norma

Najgorsze jest chyba to, że zdarzenia, które widzimy w filmie, są tylko małą częścią tego, co śledczy organizacji odkrył na farmie. To czwarte dochodzenie niestety też nie różniło się od poprzednich - zwierzęta w takich miejscach wciąż są maltretowane i zaniedbywane.

trwa ładowanie posta...

Powstała również petycja. Organizacja chce, by sprawcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności. BBC podało, że prawnicy farmy twierdzą, że gdyby krowy były rzeczywiście maltretowane, to pracownicy zostaliby ukarani. Z kolei firma Advocates for Animals złożyła w imieniu Animal Equality skargę do lokalnych władz na ich działania.

Naprawdę trudno przejść obok takiego materiału obojętnie. To, czego dopuścili się ci pracownicy, wychodzi poza wszelką skalę pojmowania. Jeśli myśleliście do tej pory, że takie sytuację są tylko jakąś wegepropagandą aktywistów, to mam nadzieję, że po obejrzeniu tego materiału szybko zmienicie zdanie.

trwa ładowanie posta...

Źródło: BBC, Animal Equality UK

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 9
  • emoji złość - liczba głosów: 40
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
B c 13,zgłoś
To jest straszne co się dzieje!!!Odpowiednie służby natychmiast powinny karać za okrucieństwo zwyrodnialców, którzy męczą zwierzęta i dzieci !!! Jest coraz gorzej na t świecie!!!
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
A może tak zamiast zajmować się głupotami ktoś by powalczył z kamerką i nakręcił jak ludzie znęcają się nad dziećmi np w Indiach albo Chinach a nie montuje film w bezpiecznych miejscach często ustawka.
Odpowiedz
6Zgadzam się15Nie zgadzam się
Stary dziadek,zgłoś
Wsiowe ciołki przyzwyczajone do maltretowania zwierząt.Brali przykład z rodziców.Dzis wieś dostatnia a stosunek do zwierząt jest przerażająco okrutny.Krowa przestała być żywicielem rodziny różnego rodzaju wsparcia finansowe.500+,niski KRUS.barfzo niskie podatki.To wszystko u części wsiowych ciołków rodzi pogardę do zwierząt które traktowane są jak przedmioty .Trudno sprawić aby zniknęły psy trzymane na łańcuchach,żywione odpadkami, bez nalezytej kontroli weterynaryjnej.Karac i jeszcze raz karać i nie patrzeć ,że w większości są to wyznawcy PIS
Odpowiedz
17Zgadzam się14Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
Zobacz komentarze: 11