iPhone 11 i 12 mogą mieć problem z przebarwieniem

UWAŻAJ na to ze swoim iPhone 11 i 12. Możesz uszkodzić obudowę?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.03.2021 20:15

Rok bez problemów związanych z iPhonem to rok stracony. Tym razem jest to problem natury wizualnej, jednak trzeba uważać na jedną BARDZO ważną rzecz. Jeżeli posiadacie iPhone 11 i 12, to koniecznie to przeczytajcie

Niestety w przypadku sprzętu produkowanego na masową skalę to nic nowego. Zawsze może wyjść jakiś problem związany z jakością lub trwałością. Ile razy widzieliśmy drobne problemy z kolejną wersją iPhone’a, Samsunga czy innego Xiaomi? Tak wygląda obecnie świat i tak wyglądają obecnie problemy.

Apple zawsze podczas większych wpadek nie wypinało się na swoich klientów. Nawet w tym momencie mamy kilka akcji serwisowych związanych z m.in. iPhone 11, AirPods Pro czy wymianą ekranów Apple Watch 2 i 3. Teraz jednak możemy mieć tutaj dość duży spór na linii klient i Apple.

iPhone 11 i 12 może się odbarwiać na bokach

iPhone 11 i 12: Problem z odbarwiającym się rogami?
iPhone 11 i 12: Problem z odbarwiającym się rogami? (Zdjęcie po lewej: svetapple.sk, po prawej: Apple, kolaż: Vibez.pl)

Powyżej możecie zobaczyć porównanie. Po lewej zdjęcie z svetapple.sk z odbarwionym bokiem, po prawej oficjalne zdjęcie prasowe od Apple.

Oto, co odkryła redakcja svetapple.sk. W skrócie:

  • Redakcja zakupiła w listopadzie 2020 roku iPhone 12 w czerwonej kolorystyce do użytku w redakcji. 
  • Telefon cały czas był trzymany w przeźroczystym etui.
  • Nigdy (według svetapple.sk) nie był on używany w toksycznym środowisku, które mogłoby zniszczyć farbę.

Nigdy (według svetapple.sk) nie był on używany w toksycznym środowisku, jednak już po mniej niż 6 miesiącach z rogów telefonu zaczęła schodzić farba.

Jednostkowy przypadek? Nie.

Inne iPhone’y też mają z tym problem. Co najgorsze, użytkownicy zgłaszają także problemy z wcześniejszymi telefonami: iPhone 11 oraz SE. Są to telefony, które zostały wydane odpowiednio w 2019 i 2020 roku. Kolory telefonów, które mogą być zagrożone, nie dotyczą tylko PRODUCT (RED), ale również zielonego i czarnego modelu.

trwa ładowanie posta...

Zdarzyły się przypadki, gdy odbarwienie pojawiło się na jeszcze starszych modelach. Nawet XR jest zagrożony.

Co powoduje problem?

Jeszcze tego nie wiemy, jednak istnieje pewien trop. Na forach osoby, które włożyły swoje telefony w przeźroczyste etui oraz osoby, które trzymały swoje telefony bez etui, zauważyły występowanie takiego odbarwienia. Nie wiemy nic o osobach, które trzymały telefon w nieprzeźroczystym etui. Osoby z forum Macrumors wskazują na to, iż „kolorowe aluminium może zaniknąć pod wpływem promieniowania UV, a specjalny czerwony kolor jest bardzo wrażliwy na zmianę koloru”. Tyle że problem pojawia się również przy innych kolorach — a to już nie jest takie różowe.

A co robi Apple?

Obecnie? Nic. Klienci, którzy chcieli, aby firma coś zrobiła z tym faktem, otrzymali w większości odmowę serwisu. Dlaczego? Ponieważ odbarwienie jest jedynie kosmetyczne i nie wpływa na działanie produktu. Zobaczymy, jaka będzie teraz reakcja firmy, po nagłośnieniu sprawy na całym świecie.

Co najlepiej zrobić?

Z tego co wiemy odbarwienie/płowienie koloru nie występuje (lub występuje o wiele rzadziej) podczas noszenia nieprzeźroczystej obudowy. Tak, zalecamy kupienie solidnego etui. Więcej informacji powinniśmy poznać w najbliższym czasie.

Średnio, co? Jako posiadacz żółtego iP11 w przeźroczystej obudowie odrobinę się boję. Cóż, z lepszych wiadomości: możecie teraz łatwo uciec z nudnych konferencji na Zoomie. Więcej info w tekście Kuby!

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0