gaming
Najbardziej szalone mody do "Hogwart's Legacy". Shrek zamiast miotły
imac m1

Pierwszy iMac M1 został stworzony przez… YouTubera

Źródło zdjęć: © Little John / Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.03.2021 11:30

Oto pierwszy iMac M1 na świecie! Chociaż Apple nie pokazało jeszcze komputera iMac z czipem M1. Oficjalną prezentację powinniśmy otrzymać jeszcze w tym roku. Jednak pewien YouTuber postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i stworzył sam taki komputer.

Apple w tym roku powinno pokazać najnowszy lineup komputerów AiO. Chodzi tutaj o komputery, w których wszystkie komponenty są ukryte w obudowie monitora. Od dłuższego czasu Apple nie odświeżyło swojego hitu, czyli iMaka. Naturalnie: wyszedł iMac Pro, zmieniały się podzespoły. Jednak design jest niezmieniony od późnego 2012 roku.

Firma z Cupertino w 2020 roku pokazało kompletnie nowe podejście do podzespołów wewnętrznych. Mowa naturalnie o czipie M1, który przyniósł masę ulepszeń i zmian, względem poprzednich podzespołów. Stąd dużo osób myśli o tym, iż jeszcze w 2021 roku nadejdzie wielkie przeniesienie i zobaczymy AiO iMac M1.

iMac M1/M1X zostanie pokazany za jakiś czas

Jednak od czego mamy YouTube? Oprócz słodkich filmików z kotkami, ludzi robiących niesamowitych rzeczy, oraz Lekko Stronniczych, możemy także znaleźć pewien bardzo miły kanał.

Oto Luke Miani!

Kanał poświęcony stricte wszystkiemu, co jest związane ze sprzętami i newsami Apple. Najważniejszy dla nas jest jego najnowszy film. Tak, nic tutaj nie ma fałszywego: oto pierwszy na świecie iMac M1. 

Teoretycznie to tak, jest to pierwszy iMac z czipem M1. Teoretycznie, ponieważ jest to tak naprawdę podłączony… a, sami zobaczcie film:

Luke Miani i iMac M1

Tak, jest to fuzja Maka Mini z czipem M1 oraz starego iMaka - jeszcze tego starego, sprzed 2012 roku. Jednak wszystko działa! Jakie są najważniejsze informacje, które możemy wydobyć z filmu?

  • Zużycie prądu czipu M1 jest niesamowicie małe - 40W to nic w porównaniu do innych komputerów.
  • Jeżeli macie starego iMaka, który już wyzionął ducha, to możecie za 150-220 złotych przerobić go na monitor. Bez żadnego lutowania!
  • Teoretycznie, nadchodzący iMac z Apple Silicon (prawdopodobnie będzie to czip M1X) może być rewolucyjnie cienki.

Czekacie na nowe iMaki z rewolucyjnym czipem M1X?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
"Death From Above". Powstała pierwsza gra o wojnie w Ukrainie