gaming
Rosja chce zakazać gier z "propagandą LGBT". Na liście Simsy i Assassin's Creed
USA: Wyszła pierwsza gra na RECEPTĘ. EndeavorRx pomoże młodym graczom!

USA: Gra tylko na RECEPTĘ. EndeavorRx pomoże osobom z ADHD

Źródło zdjęć: © Google Play, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.08.2022 13:00

EndeavorRx to pierwsza w historii gra dostępna tylko na receptę. Ma pomóc młodzieży, która zmaga się z ADHD. Chciałoby się krzyknąć: ale dopiero teraz, w 2022 roku???

bGxUyJSH

Pomimo tego, że mamy już 2022 rok, dopiero teraz gry zaczynają być widziane, jako praktyczne narzędzie mogące pomóc młodzieży w rozwoju. Stosunkowo niedawno MEN dodał do listy lektur szkolnych tytuł "This War Of Mine", czyli grę polskiego studia. Szok, co? Dzisiaj dowiadujemy się o EndeavorRx, czyli grze, która została zaaprobowana przez amerykańskie FDA - i już jest dostępna - ale tylko na receptę!

EndeavorRx: pierwsza gra na receptę. Ma pomóc przy terapii z ADHD

Spodziewalibyście się, że gra wideo może pomóc w terapii dzieci z ADHD? Oto "pierwsza zarejestrowana gra terapeutyczna". Od około dwóch lat była dostępna dla mniejszego grona odbiorców, a teraz trafiła na rynek komercyjny.

EndeavorRx, gra dostępna na receptę
EndeavorRx, gra dostępna na receptę (YouTube)

Jak podaje PAP, gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku 8-12 lat ze zdiagnozowanym ADHD. Została zaprojektowana przy współpracy z neurologami, a jej celem jest stymulowanie obszarów mózgu, które odgrywają kluczową rolę w koncentracji uwagi.

bGxUyJSJ

- To jest bardzo trudne do osiągnięcia za pomocą środków farmakologicznych, np. zażywania pigułek. Ale okazuje się, że bodźce sensoryczne faktycznie mogą stymulować konkretne części mózgu kontrolujące funkcje poznawcze - wyjaśnia dyrektor wykonawczy studia produkującego EndeavorRx, Eddie Martucci.

Jak wygląda EndeavorRx?

EndeavorRx, gra dostępna na receptę
EndeavorRx, gra dostępna na receptę (YouTube)

Gra wygląda na kopię starych endlessrunnerów z 2015 roku. Mamy przed sobą postać, która biegnie przed siebie, a naszym zadaniem jest sterowanie nią w pionie i w poziomie. To dość niewymagająca gra, ale pamiętajmy, że jest przeznaczona dla młodszego odbiorcy.

EndeavorRx

Tytuł może kosztować aż 99 dolarów (~460 zł) . To "dawka" na trzy miesiące. Przepisana na receptę. Cena zależy od poziomu ubezpieczenia mieszkańca USA. EndeavorRx może kosztować mniej, ale zdecydowanie może też wynieść nas sporo gotówki. A to wszystko za grę mobilną

bGxUyJSL

Ciekawą informacją także jest plan ekspansji. Gra, po udanym starcie na rynku amerykańskim, ma trafić do Europy! Chociaż niektórzy fani będą w stanie doświadczyć części elementów z EndeavorRx wcześniej, ponieważ twórcy podpisali umowę z… hitową grą wśród młodzieży, czyli Robloxem.

EndeavorRx, gra dostępna na receptę
EndeavorRx, gra dostępna na receptę (YouTube)

EndeavorRx: gra zbiera… niekoniecznie pozytywne recenzje

Tytuł jest dostępny już w  Stanach Zjednoczonych, ale średnia z 21 recenzji ze Sklepu Play to tylko 1,8 na 5. Co zdenerwowało osoby grające (oraz ich rodziców)?

bGxUyJSR

Głównie? Wymagania, rozgrywka oraz to, że gra jest na receptę. Bez tego ani rus. z Pomimo tego, że produkt jest płatny. Ze sklepu Androida tytuł został ściągnięty już ponad pięć tys. razy. A za to w App Store, sklepie iOS-a, EndeavorRx posiada ocenę 3,1 z 147 ocenami.

App Store internauci zdają się bardziej chwalić EndeavorRx, chociaż gra posiada w większości albo maksymalne oceny (5/5), albo te najniższe (1/1).

Źródło: PAP

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Wiedźmin 3" Next Gen jako darmowa aktualizacja. Internauci krytyczni