Oto pierwsza prawdziwa gra na PS5

Pierwsza PRAWDZIWA gra z PS5?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.04.2021 11:15

Nadchodzący Ratchet & Clank: Rift Apart będzie jedną z pierwszych gier, które wreszcie wykorzystają w pełni moc PS5. Zobaczcie na te czasy wczytywania :O

Największym problemem najnowszego dziecka Sony jest kompletny brak gier. Wspominałem o tym już chwilę temu, gdy narzekałem na nową plejkę. Minęło już grubo ponad pół roku z PS5 i… sytuacja wygląda dokładnie tak samo. Jest. najprościej pisząc. bardzo nudno.

Żadna z gier też nie wykorzystuje za bardzo pełnej mocy PlayStation 5. Może remake Demon’s Souls jest w stanie wykrzesać najwięcej emocji. Tylko to nie jest nic ciekawego dla normalnego gracza. Sony przygotowało świetną konsolę, ale zapomniało gier. A owe zapowiedziany gry - tu jest śmiesznie - albo ich data premiery została bardzo przesunięta, albo tylko odrobinę.

Ha! Przecież zaraz wychodzą dwie gry, które na szczęście mogą uratować najnowszą niedostępną konsolę: Returnal (nikt nie wie, czego się spodziewać) oraz Ratchet & Clank: Rift Apart. I dzisiaj będzie odrobinę o przygodach lombaksów.

Ratchet & Clank: Rift Apart – Gameplay Trailer I PS5

Gra zapowiada się cudownie

Po pierwsze, będzie to pierwszy tytuł, który realnie korzysta z dysku SSD w PS5. Pozwólcie że wytłumaczę. Od lat problemem konsol były długie czasy wczytywania. Najpierw problemem była technologia gier: Mass Effect 1 był koronnym przykładem. Tylko teraz doszliśmy do tego punktu, że gry mogą być jeszcze lepsze - a to dysk stoi na przeszkodzie.

Graficznie jest to czołówka. Moje pierwsze realne starcie z grą wydarzy się dopiero podczas premiery gry, jednak mogę z pewnością przyznać, iż ta Rift Apart będzie najładniejszą grą nowej generacji. Może jak wyjdzie Gran Turismo 7 czy coś od Microsoftu, to będzie trzeba debatować nad podium.

Rozgrywka?

Z ostatniego trailera wynika tyle, że będzie to stary i dobry Ratchet & Clank. Nie do końca relaksująca, ale przyjemna. Każdy, kto grał w darmowego Ratcheta & Clanka z 2016 roku poczuje się od razu, jak w domu.

Czy jest to pierwsza prawdziwa gra tej generacji konsol? Zdecydowanie tak. Rift Apart nie będzie ograniczony żadnymi problemami wcześniejszej generacji, ponieważ nie wyjdzie na PS4!

I poznaliśmy też imię lombaksicy: Rivet.

trwa ładowanie posta...

A to jest świetną grą słowną na imiona głównych bohaterów. Jak tutaj nie kochać Insomniac Games. Stali oni za pierwszymi Ratchetem z 2002 roku - i stoją za kolejną częścią.

Więcej informacji o Ratchet & Clank: Rift Apart poznamy już jutro na kolejnym State of Play!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0