gaming
Rosja chce zakazać gier z "propagandą LGBT". Na liście Simsy i Assassin's Creed
This War Of Mine na liście lektur szkolnych

"This War Of Mine" za darmo od Ministerstwa Edukacji. Gra na liście lektur szkolnych

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,29.06.2022 10:00

Rewelacyjna wiadomość związana z polską edukacją. "This War Of Mine" to pierwsza gra wideo, która trafiła na listę uzupełniających lektur szkolnych. W związku z tym Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło grę za darmo do pobrania.

bGxVkGWH

Pogłoski o tym, że This War Of Mine trafi na listę uzupełniających lektur szkolnych, pojawiły się już dawno temu. Temat ucichł i mało kto spodziewał się, że powróci teraz, gdy wybuchła afera związana z podręcznikiem do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Tymczasem Ministerstwo Edukacji i Nauki zaskoczyło, ogłaszając, że produkcja znalazła się na liście uzupełniających lektur szkolnych dla szkół średnich.

Ministerstwo Edukacji i Nauki poleca This War Of Mine w ramach programu "Gry w edukacji". Dzieło autorstwa polskiego studia 11 bit studios można pobrać za darmo ze strony rządowej. Mimo że gra przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich, nikt nie sprawdza, czy ściągacie ją na zajęcia, czy na własny użytek. No i bardzo dobrze, bo This War Of Mine to wybitny tytuł, w który każdy powinien zagrać.

trwa ładowanie posta...

"This War Of Mine" - o czym opowiada?

W This War Of Mine zarządzamy grupą osób, które starają się przetrwać w mieście objętym działaniami wojennymi. To perspektywa ofiar współczesnego konfliktu zbrojnego. Zadaniem gracza jest zdobywać pożywienie, broń, lekarstwa, walczyć z wrogami, dbać o zdrowie psychiczne bohaterów. Tytuł kładzie duży nacisk na podejmowanie trudnych i niejednoznacznie moralnych decyzji, dlatego jest to świetna propozycja lektury szkolnej.

This War of Mine - Teaser Trailer

"This War Of Mine". Scenariusze lekcji od MEiN

Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło nie tylko grę, ale i przykładowe scenariusze lekcji z wykorzystaniem dzieła 11 bit studios. W broszurze informacyjnej, która dostępna jest do pobrania z rządowej strony, czytamy o:

  • SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO. Wojna z perspektywy cywila. Analiza porównawcza This War of MinePamiętników z powstania warszawskiego w kontekście kreacji bohatera;
  • SCENARIUSZ LEKCJI WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE. This War of Mine jako podstawa do dyskusji o prawach człowieka w realiach konfliktów zbrojnych;
  • SCENARIUSZ LEKCJI ETYKI. Solidarność niezależnie od okoliczności. Gra wideo jako przestrzeń kształtowania postaw empatycznych.
bGxVkGWJ

Ministerstwo zachęca producentów gier do zgłaszania swoich dzieł, które mogłyby trafić do programu "Gry w edukacji". Trzymamy kciuki za tę inicjatywę!

Źródło: www.gov.pl/web/grywedukacji/this-war-of-mine

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Wiedźmin 3" Next Gen jako darmowa aktualizacja. Internauci krytyczni