gry
Teraz i Ty możesz poczuć się jak koparka z Kanału Sueskiego!
Spider-Man Miles Morales Recenzja

TO jest gra do ogrania na PS5. Spider-Man: Miles Morales | Recenzja w pigułce

Źródło zdjęć: © Sony / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.02.2021 09:50

Wreszcie się na to zdobyłem: kupiłem grę stworzoną tylko na PS5… i PS4. Cóż, jest to jedna z najprzyjemniejszych gier na nową konsolę Sony. Sprawdźcie moją krótką recenzję Marvel’s Spider-Man: Miles Morales w wersji na PlayStation 5.

bDUutXsP

Gra została dostarczona przez redakcję Vibez. Tytuł był ogrywany w wersji na konsolę PS5.

Nowy pajęczak to bezpośrednie rozwinięcie historii z konsolowego Marvel’s Spider-Man, który zadebiutował w 2018 roku. Miles Morales opowiada historię tego „drugiego” herosa. Jednak fani Petera Parkera nie muszą się martwić, ponieważ jest on obecny w historii.

bDUutXsR

Pierwsze skrzypce gra tutaj Miles, czyli stosunkowo młody heros. Z punktu patrzenia na jego pierwsze pojawienie się na łamach komiksów. Na szczęście jego wprowadzenie w grze było bardzo naturalne. Aż przyjemnie jest zobaczyć, jak bardzo postać Milesa się rozwinęła. Każdy, kto grał w „oryginalnego” Marvel’s Spider-Man, od razu będzie wiedzieć, o co chodzi. 

Fabularnie jest nieźle

Szczerze powiem, że przygoda Milesa podobała mi się o wiele bardziej niż poczynania Petera. Może przez to, że historia pierwszego czarnoskórego Spider-Mana nie jest tak oklepana, jak ta Petera?

bDUutXsT

Opowieść w grze jest interesująca, minimalnie sztampowa, ale trzyma w napięciu wystarczająco mocno, aby wysiedzieć do końca misji fabularnych. Ode mnie wielki plus za fabułę!

Co z rozgrywką?

Ot, taki trochę usprawniony Spider-Man. A że pierwowzór był pieczołowicie przygotowany, tak tutaj dostaliśmy jeszcze więcej przyjemnego mięska do wgryzienia się.

Walka wygląda prawie identycznie, bujanie się po Nowym Jorku cały czas sprawia masę przyjemności, a elementy skradankowe przypominają mi bardzo (znowu) pewnego jegomościa przebranego w strój nietoperza. 

bDUutXsZ

Czy to coś złego? Kompletnie nie. Nowości może nie jest bardzo dużo, ale tytuł się broni. I to jest dla mnie najważniejsze. Każdy, kto zasiądzie do tego „dodatku stand-alone” będzie się dobrze bawił.

Grafika… tak, jest!

Żartuję. Przygody Milesa Moralesa zostały wydane w pierwszym rzucie gier na nową generację konsol. Dlatego nie możemy oczekiwać najwyższych gór od tego tytułu. Wszystko jednak wyszło naprawdę dobrze. Do wyboru mamy 3 tryby wyświetlania grafiki.

bDUutXta

Każdy pozwala na dobranie płynności gry oraz elementów graficznych pod nas: chcemy płynną rozgrywkę? Trzeba pożegnać się z niektórymi graficznymi fajerwerkami. Może pora na najbardziej efekciarską grafę? Cóż, 30 kl/s. to mus. Jest nieźle, bo oba tryby wspierają rozdzielczość 4K.

Grafika robi robotę - jest to ten tytuł, który dobrze wykorzystuje zasoby nowego plejaka.

Jak się to prezentuje jako całość?

bDUutXtb

Świetnie. Nie jest to żadna rewolucja względem większej części. Ba! Jest to po prostu większy dodatek, którego przejście zajmie nam 7-10 godzin. Jak na taką grę, jest to niezły wynik. Po przejściu podstawowej fabuły czeka na nas masa najróżniejszych aktywności pobocznych, znajdziek, czy szans na odblokowanie alternatywnych strojów.

Jeżeli macie PS5, to i tak pewnie nie macie lepszych gier, które będą w stanie pokazać potencjał nowej plejki. Dlatego, jeżeli chcecie zagrać w naprawdę przyjemną grę, to Marvel’s Spider-Man: Miles Morales jest tytułem obowiązkowym.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Nintendo Labo: to już koniec świetnej kartonowej zabawki za grube 💵?