gaming
Strzelanie do "stereotypowych Arabów" w polskiej grze — co mogło pójść nie tak?
Injustice Mobile 2: Drama z Poison Ivy i Pride Month

Gracze oburzeni, bo walczyli z postacią LGBTQ+ w wydarzeniu NA PRIDE MONTH

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.06.2021 09:40

Gracze mieli walczyć z Posion Ivy, bo jest Pride Month, a Ivy jest biseksualna. Czekajcie, co?

bEDhXqur

Gry oparte na ogromnych franczyzach są ultra dochodowe. Miliony dolarów płyną na konta wytwórni, gracze mogą zobaczyć na ekranach swoich bohaterów — wszyscy są szczęśliwi?

Nie do końca, ponieważ ostatnie wydarzenie w Injustice Mobile było dość kontrowersyjne.

Poison Ivy to jedna z największych antagonistek Batmana. Gra głównie rolę złoczyńcy/postaci o neutralnym podejściu. Ergo, postać, z którą najczęściej należy walczyć, ponieważ ma niecne zamiary.

bEDhXqut

Ivy jest kanonicznie biseksualna. W takim „LEGO Batman” można było odnieść wrażenie, że zalatuje się do Batmana. W serialu animowanym o Harley Quinn (must-watch, ekstra serial dla dorosłych!) najpierw miała poślubić Kite-Mana, ale skończyła na relacji romantycznej z Harley. I bardzo dobrze, zawsze byłem fanem normalnego pokazywania takich relacji. Problem pojawił się jednak w momencie, w którym trzeba z nią walczyć.

Injustice Mobile 2 rozpoczęło globalne wyzwanie „Love Conquers All”

Jeżeli myślicie, że miało to związek z Miesiącem Dumy, to macie rację. Początek czerwca był oznaczony jako miesiąc, gdzie gracze wraz z Harley Quinn mieli walczyć z Posion Ivy. A że jest to globalne wyzwanie, to liczy się wkład całej społeczności. Czyli ilość pokonań antagonistki przez wszystkich graczy Injustice Mobile 2.

Brzmi jak typowe wydarzenie? Tak. Jedyne wyróżniki to:

  • Wydarzenie poświęcone Pride Month,
  • Walczymy wraz z biseksualną postacią (Harley) przeciwko drugiej, też biseksualnej postaci (Ivy).

Deweloper wycofał się rakiem z tego wydarzenia:

Zdajemy sobie sprawę, że skojarzenie naszego ostatniego Globalnego Wyzwania z Pride było nieczułe i niewłaściwe. Przemoc w prawdziwym życiu wobec społeczności LGBTQIA+, a w szczególności kobiet w tej społeczności, jest zbyt powszechna i powinniśmy aktywnie angażować się w wysiłki, aby położyć kres przemocy wobec LGBTQIA+, a nie ją normalizować. Przepraszamy całą społeczność, ale w szczególności członków LGBTQIA+. Jesteśmy zobowiązani do słuchania i robienia tego lepiej.

Burza w szklance wody?

Trochę tak. Ciężko byłoby inaczej stworzyć wydarzenie na Pride Month w grze poświęconej walkom. Wiadomo, to nie brzmi za dobrze — ale jak inaczej twórcy mieliby rozwiązać coś takiego? Chociaż nie, mam pomysł:

Grając Posion Ivy i Harley Quinn, pokonajcie X przeciwników
bEDhXquv

Koniec tematu i brak problemów. Można to było załatwić O WIELE lepiej, ale twórcy zdecydowali się puścić coś takiego. Dla mnie beczka, że ktokolwiek to tak wymyślił.

Zdaję sobie sprawę z tego, że taki event może źle wybrzmiewać, biorąc pod uwagę rzeczywistość społeczności LGBTQ+. Wybranie na to Miesiąca Dumy mogłoby stworzyć trochę kontrowersji — i stworzyło. Z drugiej strony, czy teraz podczas Pride Month nikt nie powinien walczyć z postaciami queer?

Nie. To było specjalnie głupie pytanie z mojej strony. Promowanie walczenia z Posion Ivy TERAZ to bardzo złe wyczucie czasu. I to jest jedyny problem: ktoś to przyklepał i puścił w obieg bez ogarnięcia, że „ten miesiąc może nie pasować za bardzo na takie wydarzenie”.

bEDhXquB

Przynajmniej coś takiego nie powinno się powtórzyć.

A co Wy o tym sądzicie? Walka z Posion Ivy podczas Pride Month była złym pomysłem?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Nowa skórka w "Fortnite" normalizuje bielactwo i jest LGBTQ-friendly 🏳‍🌈