Wakacje w Ukrainie dla Rosjan

Ukraina zaprasza Rosjan na wakacje. Nocleg w ruinach, kolacja w kraterze po bombie

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.05.2022 16:30

Wygląda jak Booking lub Airbnb, a w rzeczywistości przedstawia zniszczenia wojenne w Ukrainie. O co chodzi? Ukraińcy po raz kolejny chcą dotrzeć z prawdą do rosyjskiego społeczeństwa i prezentują skutki "ruskiego miru".

Od pierwszego dnia wojny w Ukrainie kremlowska propaganda ma pełne ręce roboty. Rosyjskie media dokonują spektakularnych fikołków logicznych, aby wytłumaczyć ponad 140 mln obywateli, dlaczego Władimir Putin rozkazał inwazję na niepodległe państwo. Rosjanie, pozbawieni niezależnych źródeł informacji, wierzą w kłamstwo, że ich armia weszła do Ukrainy, aby wyzwalać ten kraj od neonazistów.

Ukraińcy nieraz próbowali przebić się przez kremlowską cenzurę, aby opowiedzieć zwykłym obywatelom Rosji o prawdziwym obliczu wojny. Przypomnijmy o akcji, która polegała na wykorzystaniu Google Maps. Chodziło w niej o to, aby wyszukiwać dowolne obiekty usługowe na terenie Federacji Rosyjskiej, po czym pisać komentarze z krótkim wyjaśnieniem, co się dzieje w Ukrainie.

Wakacje dla Rosjan w zrujnowanej Ukrainie

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i wielu Rosjan szuka pomysłów na wyjazd na urlop. Wybór mają dość ograniczony, gdyż po wybuchu wojny firmy zajmujące się rezerwacją noclegów za granicą wycofały się z Rosji.

Agencja kreatywna z Kijowa o nazwie Bickerstaff.734 przygotowała stronę, której interfejs przypomina popularne witryny do rezerwacji noclegów. RusMir na pierwszy rzut oka to połączenie Booking z Airbnb. Kiedy wczytamy się w szczegóły ofert, dociera do nas, że wcale nie chodzi o atrakcje turystyczne.

Jak wygląda "rosyjski świat"?

Zamiast malowniczych krajobrazów i zabytków architektury, strona pokazuje zniszczenia dokonane przez wojska rosyjskie w Ukrainie. Przykładowo, oferta "podróży do ikonicznych miejsc rosyjskiego świata" przedstawia zbombardowany plac w centrum Charkowa. Rosjanie mogą spędzić wakacje w "apartamentach z widokiem na niebo" i balkonami z "panoramą, której nie zasłaniają ściany". W mieszkaniach może być wyczuwalny dym, ale "pochodzi od sąsiadów".

Wakacje dla Rosjan
Wakacje dla Rosjan (rusmir.com.ua)
Wakacje dla Rosjan
Wakacje dla Rosjan

4 marca Airbnb i Booking wycofały się z Rosji, ale Rosjanie chcą podróżować za granicę. Dla osób, które szukają w Google miejsc do podróżowania, przygotowaliśmy nich Airbnb, lecz jest to edycja ukazująca "rosyjski świat" - czytamy na profilu agencji Bickerstaff.734 na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

Oferty podróży zawierają link do kanału na Telegramie, który jest źródłem prawdziwych informacji o wojnie w Ukrainie.

Źródło: rusmir.com.ua

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0