Joe Biden chce zakazać mediom społecznościowym reklam przeznaczonych dla nieletnich

Prezydent Biden chce zakazać mediom społecznościowym reklam przeznaczonych dla nieletnich

Źródło zdjęć: © Canva, Instagram
Bartłomiej Jankowski,
03.03.2022 12:30

Prezydent USA Joe Biden podczas ostatniego wystąpienia zapowiedział, że chce zająć się problemem zbierania przez media społecznościowe danych o nieletnich i zakazać im reklam dla najmłodszej grupy odbiorców.

W ostatni wtorek prezydent USA Joe Biden wygłosił orędzie o stanie państwa. Znaczna część przemówienia dotyczyła wojny w Ukrainie i działań podjętych przez NATO. Jak wyznał, siły USA będą bronić "każdego centymetra terytorium NATO". Polityka międzynarodowa nie była jednak jedynym tematem jego wystąpienia.

W części poświęconej polityce wewnętrznej jednym z tematów poruszonych przez Bidena był problem zbierania danych o najmłodszych przez media społecznościowe. "Musimy pociągnąć media społecznościowe do odpowiedzialności za eksperyment na naszych dzieciach" - powiedział prezydent USA. Joe Biden odniósł się też do słów Frances Haugen, byłej pracownicy Facebooka, która w listopadzie upubliczniła wewnętrzne dokumenty firmy i oskarżyła firmę Meta o ignorowanie bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników w imię zysku.

Teraz Biden chce "wzmocnić ochronę prywatności, zakazać reklam przeznaczonych dla nieletnich i zażądać od firm technologicznych zaprzestania zbierania ich danych osobowych". Polityk zapowiedział też badania nad tym, jak media społecznościowe wpływają na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0