seriale
Cenzura w "The Last of Us" od HBO. Widzowie nie zobaczyli ważnej sceny. Której?
Squid Game: teorie o pierwszym sezonie

Uczestnik 001 jest ojcem głównego bohatera? I kim są strażnicy w czerwonych kombinezonach? NAJLEPSZE TEORIE SPISKOWE ze "Squid game"

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.10.2021 14:25

Obejrzeliście "Squid Game" i chcecie więcej? Na drugi sezon pewnie jeszcze trochę poczekamy, ale… jest kilka teorii, o których musicie usłyszeć.

UWAGA! Ten tekst zawiera prawie wszystkie możliwe spoilery dotyczące "Squid Game". Jeżeli chcecie sobie zepsuć zabawę, to ten tekst będzie perfekcyjny. W innym wypadku najpierw zobaczcie hit Netflixa, a potem dopiero sprawdźcie tę listę.

Seria "Squid Game" jest dostępna jedynie na Netflixie.

Czy Il-Nam jest ojcem głównego bohatera, Gi-huna?

trwa ładowanie posta...

Jest kilka poszlak, które wskazywałyby na powiązanie gracza numer 001 i 456:

 • W pierwszym odcinku Gi-Hun kradnie kartę bankową swojej matki, która pokazuje, że nazywa się ona Oh mal-Soon. Takie samo nazwisko rodzinne ma Oh Il-nam, gracz 001.
 • W rodzinnym domu nie ma żadnych zdjęć ojca Gi-huna. Nigdy nie został wspomniany przez serial.
 • "Squid Game" sugeruje, że syn Il-nama i Gi-hun mają urodziny w tym samym dniu.

To zasługuje na rozszerzenie. Urodziny Gi-huna przypadają na 26 kwietnia, co zostało ujawnione, kiedy próbował dostać się do konta bankowego swojej matki Mal-soon kodem 0426. A w rundzie z kulkami, Il-nam pyta Gi-huna o dzień, bo "jeśli jest to 24, to urodziny jego syna zbliżają się wielkimi krokami". A przecież nic w tej serii nie dzieje się bez powodu, za każdym słowem stoi jakiś ważny przekaz.

 • Gi-hun "nie trawi mleka", tak jak syn Il-nama
 • Gi-hun i Il-Nam rozpoznają okolicę w rundzie z kulkami ("Marble Game") i wspominają, że w takiej lata temu żyli
 • Obaj porzucili swoje rodziny

Ten ostatni punkt jest najciekawszy. Według teorii Gi-Hun porzucił swoją rodzinę poprzez zawrócenie ze swojego lotu do Stanów Zjednoczonych do córki. Kto inny porzucił swoją rodzinę? Możliwe, że Il-nam stanął kiedyś przed podobnym wyborem.

Źródło: Screenrant

Jun-Ho (policjant, brat "the Front Man") mógł przeżyć postrzelenie

trwa ładowanie posta...

To bardziej "teoria z ogromną dozą prawdopodobieństwa". Jun-Ho został postrzelony przez swojego brata. Policjant spadł do wody, ale nigdy nie zobaczyliśmy ciała, ani nikt też nie potwierdził jego śmierci. A wiecie, jak to mówią w Hollywood: bez ciała nie ma śmierci!

Z wiedzą Jun-Ho o grze, mógłby sporo namieszać.

Gi-hun stanie się antagonistą pod koniec 2. sezonu?

Prawdopodobnie Il-Nam chciał, aby Gi-Hun stał się kolejnym "Front Manem". Obecna osoba, która dzierży ten tytuł, In-ho, wygrał w 2015 roku grę. Więc, czy jest to przepustka do zostania osobą, która kieruje całym przedsięwzięciem? Przyjmijmy, że Gi-Hun będzie uczestniczyć w kolejnej grze. Co, jeżeli otrzymałby propozycję przejęcia kierowania rozgrywką?

Wtedy mógłby od środka zniszczyć cały system, ale wtedy też sam mógłby się stać… No wiecie, czarnym charakterem. Coś jak Darth Vader: chcąc uratować kogoś, sam w trakcie stanie się zły.

Gra od początku była ustawiona pod Il-nama

trwa ładowanie posta...

Są trzy główne argumenty, które mówią o tym, że Il-nam od pierwszej gry nie miał zginąć. Użytkownik Reddit jamlessjimin wypunktował je:

 • Podczas gry w "czerwone światło, zielone światło", Il-name szedł do przodu z uśmiechem na twarzy i był jedynym, który wydawał się dobrze bawić.
 • Kiedy gigantyczna lalka odwróciła się, aby przeskanować uczestników, tylko Il-nam nie miał zielonego podświetlenia na swoim ciele, co oznacza, że nie jest uważany za cel eliminacji, a więc nawet jeśliby się poruszył, nie zostałby zastrzelony, ponieważ maszyna nie widzi go jako celu.
 • Skąd Il-nam wiedział, jak wygrać przeciąganie liny?
 • W aktach odkrytych przez policjanta, brakowało akt gracza 001 z obecnej gry.

Inni wypunktowali także, że staruszek wiedział o tym, że może umrzeć podczas gry w przeciąganie liny. Wiedział też, że "nie ma za dużo czasu", więc nawet gdyby przegrał jedną z konkurencji, to byłby ukontentowany, że zagrał ostatni raz.

Z kolei jeszcze inny użytkownik twierdzi, że Il-Nam był cały czas pod ochroną podczas "bonusowej rundy", gdy rozpoczęła się jatka w pomieszczeniu sypialnym graczy. Z góry obserwował wydarzenia, tak samo, jak VIP-y obstawiające wyniki rozgrywek.

Śmierci bohaterów były zwiastowane

To jest zaskakujące i świetne zarazem. Tiktokerka danawang wskazała, że niektóre ze śmierci były odwzorowaniem tego, co zrobili/powiedzieli gracze po "zrezygnowaniu z gry".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
 • Deok-su zginął spadając z mostu w czasie gry z odróżnianiem szkła. Ta scena to kopia wcześniejszego momentu, gdy skoczył z mostu, aby uciec od ludzi, którym był winien pieniądze.
trwa ładowanie posta...


 • Ali zginął przez podstęp Sang-Woo, który zabrał mu kulki. Wcześniej Ali ukradł pieniądze od swojego szefa.
trwa ładowanie posta...


 • Sang-woo chciał popełnić samobójstwo poprzez zatrucie się dymem i oparami, które wydzielał brykiet węglowy. Pod koniec sam się zabił, aby zakończyć grę.
 • Sae-byeok zginęła przez pocięcie gardła. Podobnie groziła nożem innej osobie wcześniej w serialu, 3:55 na poniższym filmie:

All Sae-Byeok/Player 67 Scenes | Squid Game(4K ULTRA HD)

Strażnicy to osoby, które wybrały czerwoną kopertę

Oto ostatnia, ale też najpopularniejsza teoria. Widzowie zauważyli, że Gi-hun wybrał niebieską kartę, co w pewnym sensie odpowiada chłodnemu kolorowi jego dresu. Wielu fanów spekulowało, że wybór czerwonej karty sprawi, że potencjalni uczestnicy obudzą się jako strażnicy, ubrani w różowy kombinezon.

Ta teoria rozgałęziła się na kilka innych, w tym jedną, w której przefarbowane na czerwono włosy Gi-huna w epilogu symbolizują jego powrót do gry jako strażnika lub osoby, która dzierży władzę.

Czy ta teoria ma sens? Być może tak, jednak przykłady innych uczestników werbowanych do gry pokazują, że wybór koperty nie ma znaczenia. A może jest to błąd w montażu? Przyznajcie: jest to prosta teoria z dużą dozą prawdopodobieństwa!

trwa ładowanie posta...

Macie swoje teorie? Jeżeli tak, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu!

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 3
 • emoji ogień - liczba głosów: 2
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
 • emoji smutek - liczba głosów: 2
 • emoji złość - liczba głosów: 5
 • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Kwiecień 2023 na Netfliksie. Nowe filmy i seriale w serwisie