Uber Eats będzie dowozić także... marihuanę! Niestety, jedynie w Kanadzie

"Twój kurier dostarczy zaraz marihuanę". Uber Eats wprowadza NOWOŚĆ w Kanadzie

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.11.2021 12:04

Marihuana na dowóz w Uber Eats to nowy pomysł wprost z Kanady. Dlaczego oficjalnie będzie można zamówić kilka gramów przez popularną aplikację?

Pamiętacie, jak chwilę temu pisałem o ciekawej formie zachęty do szczepień? W jednej prowincji Kanady osoby zaszczepione mogły wziąć udział w loterii, w której nagrodą był roczny zapas marihuany dla kilku wybrańców. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj!

Tym razem przyszedł czas na rozluźnienie innego sektora konopnego biznesu. W Ontario każda pełnoletnia osoba będzie mogła zamówić sobie kilka gramów. Ale co najlepsze, nie będzie trzeba iść gdziekolwiek. Do zamówień wystarczy popularna apka, z której każdy może zamówić burgera z McDonald's.

Uber Eats z marihuaną

22 listopada Uber ogłosił współpracę z siecią Tokyo Smoke, która posiada ponad 50 placówek sprzedających marihuanę. Uber Eats umożliwi klientom zakup na dowóz. Jak podaje "Independent", zamówienia będą gotowe do odbioru w ciągu godziny od ich złożenia. Klienci będą zobowiązani do okazania dowodu tożsamości w momencie odbioru zamówienia.

Współpracujemy z liderami branży, takimi jak Tokyo Smoke, aby zaoferować mieszkańcom Ontario bezpieczne i wygodne opcje zakupu legalnej marihuany. Oczekuje się, że takie opcje jak Uber Eats przyczynią się do zmniejszenia liczby kierowców pod wpływem i poprawy bezpieczeństwa na drogach.

- Lola Kassim, dyrektor generalny Uber Eats Canada,

I tak się reguluje rynek

W 2018 roku Kanada zalegalizowała marihuanę. Posiadanie 30 gramów i czterech krzaków stało się dozwolone. Rok po legalizacji zauważono także, że zmiany doprowadziły do obniżenia cen. Jak podaje anglojęzyczna Wikipedia, większość prowincji ustaliła minimalny wiek uprawniający do zakupu i konsumpcji marihuany na 19 lat.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0