lifestyle
Czarny hot dog. Black Dog jest już w sklepach sieci Żabka [RECENZJA]
"Sprawa dla Reportera": Krzysztof Kononowicz w TVP

"Sprawa dla Reportera": Patostreamer Krzysztof Kononowicz w wystąpi w TVP

Źródło zdjęć: © Facebook, Kolaż: Vibez, TVP
Oliwier NytkoOliwier Nytko,14.09.2022 10:10

"Sprawa dla Reportera" TVP zalicza kolejny dół. Tym razem do programu zaproszono patostreamera Krzysztofa Kononowicza. Czy to się dzieje naprawdę?

bGxthftv

TVP, która jest telewizją publiczną, opłacaną z naszych podatków, ma w założeniu pełnić funkcję edukacyjną i informacyjną. Od TVP mamy prawo wymagać realizowania ważnej misji społecznej. I moralnie lepszych zachowań niż od stacji komercyjnych.

Od dawna tak się jednak nie dzieje. Dzisiaj nie będzie o "Wiadomościach", zabraknie też Zenka Martyniuka. Dziś zaglądamy do jeszcze przed laty dobrego i rzetelnego programu interwencji dziennikarskiej pt. "Sprawa dla Reportera", który przechodzi zatrważającą przemianę. Kiedy mogło się już wydawać, że gorzej być nie może - uznana przecież w przeszłości dziennikarka - Elżbieta Jaworowicz zaprosiła do studia Krzysztofa Kononowicza.

"Sprawa dla Reportera"? Bardziej pseudoshow dla nikogo

Telewizja Polska to publiczny nadawca, który jest finansowany m.in. z naszych portfeli. Nadawca publiczny powinien transmitować treści, które nie można byłoby uznać za niemoralne czy… wiecie, o co chodzi.

bGxthftx

Jak jest w rzeczywistości? Dobrze wiemy, wystarczy włączyć nowe wydanie "Wiadomości". Nie inaczej jest ze "Sprawą dla Reportera", gdzie od jakiegoś czasu można zobaczyć taką szopkę do kwadratu, że aż trudno w to uwierzyć.

Najlepszy przykład bezsensu, który trawi program to "Macademian Girl", Tamara Gonzalez Perea, która… dokonała czegoś takiego w programie:

występ Tamara Gonzalez Perea w sprawie dla reportera 😂

W międzyczasie widzieliśmy także Jacka Murańskiego, który jest fighterem i aktorem. A w tym reportażu usłyszeliśmy o m.in. "gnieceniu jaj". Oczywiście pokazał to na jego synu:

MURAŃSKI W SPRAWIE DLA REPORTERA | szopka dla reportera odc. 60!

W skrócie: "Sprawa dla Reportera" to bardziej "Szopka dla Nikogo" - chyba że dla internautów, którzy wyśmiewają coraz to głupsze i abstrakcyjne sytuacje przedstawiane w materiałach.

bGxthftz

TVP korzysta z popularności Krzystofa Kononowicza, naprawdę?

A teraz najgorsze: TVP zaprosiło Krzysztofa Kononowicza, osobę z niepełnosprawnością, patostreamera, do programu. O Kononowiczu, który jest videoblogerem, głośno było w przeszłości, gdy ubiegał się o fotel prezydenta Białegostoku. Stał się szerzej znany po publikacji przemówienia wyborczego na YouTubie, w których mówił, że chce: "żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego" lub "nie będzie biurokractwa, nie będzie łachmaństwa". Od tego czasu Kononowicz jest też bohaterem memów, zaczął też zarabiać pieniądze podczas patostreamingów.

Tak, już 14 września ma się pojawić on w programie "Sprawa dla Reportera" u Elżbiety Jaworowicz. Ma ona mu pomóc w rozwiązaniu sytuacji związanej z wykorzystywaniem jego wizerunku i sławy przez "nienazwaną osobę z Bielska-Białej". Kto wie, ten wie o kogo chodzi.

trwa ładowanie posta...

Według ustaleń Spidersweba, Kononowicz jest osobą z niepełnosprawnością i  jest wykorzystywany zarobkowo przez osoby trzecie. I to jest sprawa do sądu,  która zresztą już się toczy.

bGxthftF

Ale czy powinno to trafić do programu TVP? Już pomijając poziom Kononowicza, to takie zachowanie zdaje się pokazywać, że "Sprawa dla Reportera" jest szopką, która szuka już wszędzie rozpoznawalności. A że ktoś będzie "źle" mówił o promowaniu patostreamera (taka prawda, wybaczcie) w publicznej telewizji? Co tam, ważne, aby mówili. Dzięki temu zbiera się zasięgi . I oto w tym chodzi.

Kononowicz powinien otrzymać fachową pomoc, w tym wsparcie prawnika i opieni społecznej by nie dawać się wykorzystywać przez "informatyka z Bielsko-Białej". Czy TVP rozwiąże jego sprawę?

Raczej zapewni mu więcej popularności, co z kolei doprowadzi do chwilowego zwiększenia "klików". A cała karuzela tylko jeszcze bardziej się napędzi.

Za twoje i moje pieniądze.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Dumny Latex,zgłoś
Kononowicz świadomie i dobrowolnie godzi się na takie wykorzystywanie i zdaje sobie sprawę z tego, że jest to dla niego korzystne i ma z tego profity. Sprawa toczy się jedynie o przejęcie władzy i profitów przez antylateksową bandę z Olgierdano, Podjeżdżano, Pawłem z Knyszyna i Pawłem z Warszawy na czele, boli ich to że to nie oni zarabiają na Kononowiczu, a ich jedyną formą pomocy i rozwiązania sytuacji jest wysłanie Kononowicza i Majora do DPS lub Choroszczy
Odpowiedz
17
like
11
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Malfoy,zgłoś
Kononowicz jest wykorzystywany przez zorganizowana grupe przestepcza. Bardzo dobrze,ze media podjęły ten temat. Dodam,ze UWAGA TVN rowniez byla zainteresowana. TVP w tym wypadku robi dobra robote.
Odpowiedz
15
like
7
dislike
Jaay,zgłoś
A teraz wyprostuję nieścisłości: 1. TVP jest fundowane z pieniędzy z podatków twoich rodziców, nie twoich 2. Kononowicz nigdy nie był streamerem i nawet nie umie samodzielnie odpalić komputera 3. Sąd, który badał sprawę Kononowicza i biegli do niej powołani stwierdzili, że jest on całkowicie zdrowy umysłowo. Najwyraźniej ktoś tu swoje kompleksy przekłada na nibembena.
Odpowiedz
12
like
8
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 6
Komentarze (6)
arrow
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]