Ekipa rozwiązanie umów

Tromba i Murcix nie mogą odejść z Ekipy? Oświadczenie Ekipa Holding

Źródło zdjęć: © Ekipa, Instagram, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,30.09.2022 11:30

Ekipa Holding wydała komunikat giełdowy, w którym odniosła się do wypowiedzeń części członków Ekipy. Czy Tromba i Murcix w końcu będą mogli całkowicie opuścić Friza? To nie będzie takie proste..

O rozpadzie Ekipy, najpopularniejszego zespołu polskich influencerów, mówi się w zasadzie od lipca. Jeśli chcecie znać szczegóły tej dramy i dowiedzieć się, kto kogo unfollował na Instagramie i dlaczego grupa się rozpadła, to zapraszam do naszego w tej sprawie.

Niektórzy członkowie zespołu faktycznie zdecydowali się: "obrać swoją nową drogę, niezależną z kolejnymi celami Ekipy", ale odejść z Ekipy wcale łatwo nie jest. Firma w komunikacie giełdowym wydała oświadczenie, w którym odnosi się do wypowiedzeń umów części członków i członkiń projektu.

Ekipa się skończyła?

Może i "Ekipa się kończy", ale na rynku wciąż pojawiają się nowości sygnowane projektem. Firma właśnie przymierza się do wypuszczenia czekoladowych pralin. Najpewniej jednak nie wszyscy członkowie projektu na społecznościówkach będą mówili o nowych słodyczach.

Od jakiegoś już czasu wiadomo, że Ekipa się rozpadła, a ostatnio do sprawy odnosił się były członek projektu, czyli Tromba. Jak jednak widać, z domu Ekipy odejść można, ale nie można tego zrobić całkowicie.

trwa ładowanie posta...

Influencerzy nie mogą odejść z Ekipy

Z komunikatu giełdowego Ekipy Holding, dowiadujemy się, że wypowiedzenia umów z firmą i jej spółką zależną Ekipa Management złożone przez członków projektu: Marcysię, Murcix, Trombę, Pateca, Mini Majka i Poczciwego Krzycha, nie będą przez firmę akceptowane, a ich umowy wciąż są traktowane jako obwiązujące.

"Spółka oraz EM po zweryfikowaniu twierdzeń Twórców uznają przedmiotowe wypowiedzenia za całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Zarząd Spółki oraz EM traktują umowy długoterminowe Twórców jako obowiązujące, zamierzają w dalszym ciągu wykonywać umowy w zakresie określonych w nich obowiązków Spółki oraz EM, a także będą egzekwować wykonywanie obowiązków umownych przez Twórców" – czytamy w komunikacie giełdowym Ekipa Holding opublikowanym na portalu "Bankier".

Oznacza to, że długoterminowe umowy dotyczące zarządzania wizerunkami influencerów oraz kampaniami reklamowymi są wciąż obowiązujące. Mimo złożonych przez nich wypowiedzeń umów.

trwa ładowanie posta...

Co dalej z Ekipą?

Co prawda w komunikacje zaznaczone jest, że firmy wciąż: "zakładają możliwość przystąpienia do rozmów z twórcami, celem rozwiązania zaistniałej sytuacji", ale biorąc pod uwag to, że byli członkowie średnio mają ochot, by rozmawiać z Ekipa Holding, trudno przewidzieć, czy do takich satysfakcjonujących obie strony rozmów dojdzie.

Jak w takim razie będzie wyglądała przyszłość Ekipy? Tego chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć. Pewne jest jedno – nie będzie to Ekipa jaką do tej pory znaliśmy. Przypominam też, że Friz ostatnio złożył Genzie, czyli innej grupie influencerów, którą stworzył, intrygującą propozycje. Może oni są przyszłością projektu?

EKIPA - 3KIPA

 Źródło: Wirtualne Media, bankier.pl/

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 13
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 26