popkultura
"Bejba, it's kinda krejza", ale w wersji Lego. Tego widoku nie zapomnisz
Picie krwi menstruacyjnej

Tiktokerka z Hiszpanii normalizuje okres - robi szoty i maseczki z krwi menstruacyjnej

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.01.2022 13:00

Jasmine Carter nauczyła się żyć w harmonii ze swoim cyklem menstruacyjnym. Kobieta wykorzystuje krew z okresu w internetowej twórczości - nie ma problemu, aby krew miesiączkową użyć jako maseczki na twarzy. Lekarze krytycznie wypowiadają się o tego typu praktykach.

30-letnia Jasmine Alicia Carter mieszka wraz z mężem i dzieckiem w Barcelonie. Kobieta prowadzi sklep online i rozwija się jako influencerka - na Instagramie śledzi ją 23 tys. osób, a na TikToku ponad 12 tys. Internetowa twórczość Jasmine wyróżnia się oryginalną tematyką. Dotyczy wykorzystywania krwi menstruacyjnej na sposoby, które raczej nie przyszłyby wam do głowy.

Jasmine regularnie pije własną krew menstruacyjną, twierdząc, że dzięki niej czuje się zdrowsza i poprawia jej się nastrój. - Twoja krew menstruacyjna jest czystym lekarstwem - przekonuje Hiszpanka, która zaleca wykorzystywanie krwi miesiączkowej w formie maseczki na twarz. Ponadto używa krwi z okresu jako farby, którą maluje "obrazy okresowe".

trwa ładowanie posta...

Influencerka określa siebie jako "święte wcielenie kobiecej mentorki", która chce pomóc kobietom "zrozumieć i odzyskać świętość, jaką jest ich cykl menstruacyjny".

Influencerka pije krew z okresu - co radzi innym kobietom?

Według Jasmine kobiety zostały historycznie nauczone, aby wstydzić się z powodu miesiączki. Influnecerka twierdzi, że tampony i podpaski są nasączone chemikaliami, które "ukrywają" krew oraz zaburzają naturalny cykl miesiączkowania. - W rzeczywistości krew menstruacyjna zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze - przekonuje Jasmine. Mają to być m.in. białko, żelazo, miedź i selen.

Kiedy piję krew z okresu, zwykle robię to w toalecie. Napełniam kubek menstruacyjny i biorę łyk. Czuję tak bliską więź ze swoim ciałem, że doskonale wiem, ile krwi wypić. Czasami wystarczy mi łyk, a czasami potrzebuję całego kubka menstruacyjnego, gdy potrzebuję więcej składników odżywczych.

- Jasmine Alicia Carter
trwa ładowanie posta...

Jasmine tłumaczy, że im zdrowsza osoba, tym krew menstruacyjna jest bardziej jakościowa: - Jeśli stosujesz niezdrową dietę, krew menstruacyjna będzie uboga w składniki odżywcze. Jednak jeśli jesteś w harmonii ze swoim okresem, to wiesz, jak wiele krwi musisz wypić, aby poczuć korzyści.

Jasmine uważa, że samo picie krwi menstruacyjnej nie jest wystarczające. Kobieta nakłada na twarz maseczki z krwi menstruacyjnej, które - według influencerki - są świetne dla skóry i wywołują odświeżające wrażenie.

trwa ładowanie posta...

"Wampirzy lifting" wypromowała Kim Kardashian

Bardzo możliwe, że hiszpańska tiktokerka w swoich praktykach inspirowała się pewnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Mowa o tzw. wampirzym liftingu, czyli wstrzykiwaniu pod skórę pacjenta serum powstałego na bazie jego krwi. Lifting rzekomo poprawia elastyczność skóry twarzy. Zabieg stał się popularny za sprawą Kim Kardashian, która przyznała się do stosowania wampirzego liftingu.

trwa ładowanie posta...

Lekarze odradzają szotów i maseczek z krwi menstruacyjnej

- Nie istnieją żadne dowody naukowe, które potwierdzają, że stosowanie maseczki z krwi menstruacyjnej na twarz niesie korzyści zdrowotne - wyjaśnia dermatolog Jennifer Vickers, dodając, że krew z okresu jest trudna do pobrania w sterylny sposób. W związku z tym występuje ryzyko przeniesienia chorób i bakterii z narządów płciowych na skórę twarzy.

Przykładowo, jeśli kobieta jest zarażona wierusem brodawczaka lub opryszczką, krew mensturacyjna może przenieść te wirusy z genitaliów na skórę twarzy.

- Jennifer Vickers

Historię Jasmine Carter podajemy w ramach ciekawostki. Absolutnie odradzamy, abyście naśladowali praktyki hiszpańskiej influencerki.

trwa ładowanie posta...

Źródła: New York Post/Daily Mail/WP Kobieta

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 19
Komentarze (0)
arrow
Blanka to prawdziwa "BEJBA". Wypuściła memowy merch