popkultura
Bella Ramsey o drugim sezonie "The Last of Us"
"Skinamarink" horror roku?

TikTok ostrzega: "Skinamarink" to horror wszechczasów

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.12.2022 18:30

"Skinamarink" to jedna z tych wielu niszowych produkcji, które są skazane na zapomnienie. TikTok sprawił, że film zyskał globalną popularność. Część internautów twierdzi, że mamy do czynienia z arcydziełem w gatunku horroru.

"Skinamarink" to film tak niszowy, że jego reżyser Kyle Edward Ball musiał zebrać środki na realizację poprzez platformę crowdfundingową. Budżet horroru wyniósł 15 tys. dolarów, co jest absurdalnie niską kwotą. Ball oszczędzał na każdym etapie produkcji. Zdjęcia kręcił w rodzinnym domu w Edmonton w Kanadzie, a sprzęt wypożyczył ze spółdzielni wspierającej niezależnych artystów.

- Mam kanał na YouTube, na którym ludzie opisują swoje koszmary, a ja je odtwarzam. W historiach powtarza się wspólny rdzeń. Śniący jest dzieckiem, przebywa w rodzinnym domu. Rodzice nie żyją lub zaginęli, a on musi zmierzyć się z zagrożeniem. Zainteresowałem się tematem, bo śniłem podobny koszmar. Wydało mi się niesamowite, że wiele osób śni o podobnych rzeczach. Zamieniłem je więc w film - powiedział Ball dla portalu "Variety".

Horror "Skinamarink" - o czym jest?

"Skinamarink" opowiada o dwójce dzieci, które budzą się w nocy i odkrywają, że ich ojciec zaginął. Chodzą po domu, w którym zniknęły wszystkie drzwi i okna. Nie rozumieją tej sytuacji i przerażającej ciszy wypełniającej budynek.

W internecie pojawił się zwiastun horroru. Niespełna dwuminutowy klip jest przesiąknięty dziwną, niepokojącą atmosferą. Doskonale odwzorowuje aurę sennego koszmaru.

Skinamarink - Official Trailer [HD] | A Shudder Original

"Skinamarink" zawdzięcza sukces TikTokowi

W trudny do wyjaśnienia sposób "Skinamarink" zyskał ogromną popularność na TikToku. Użytkownicy aplikacji wykreowali legendę wokół filmu Balla, że jest to podobno najbardziej przerażający horror wszechczasów. Temat rozprzestrzenił się po innych serwisach społecznościowych. Przed "Skinamarink" ostrzegają już użytkownicy Reddita i YouTuba. Film zajmuje wysokie pozycje na listach najlepszych horrorów 2022 roku, mimo że nie miał jeszcze dystrybucji kinowej.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

"Skinamarink" trafi do kin w USA w styczniu 2023 roku. Także w styczniu horror ma pojawić się w katalogu serwisu streamingowego Shudder. W Polsce platforma jest niedostępna. Miejmy nadzieję, że "Skinamarink" zainteresuje się Netflix lub HBO Max.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Luty na HBO Max. Filmy i seriale zapowiadają się świetnie [LISTA]