popkultura
Andrzej Sapkowski napisze nowe książki o Wiedźminie?
Bambi: The Reckoning. Horror o jelonku Bambi

Jelonek Bambi jako maszyna do zabijania. To będzie horror roku?

Źródło zdjęć: © Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.11.2022 17:30

"Bambi: The Reckoning" to film, który zniszczy wasze wspomnienia z dzieciństwa. Film Scotta Jeffreya opowie o jelonku z kultowej animacji Disneya, w którym budzą się mordercze instynkty.

Na filmie "Bambi" wychowyały się pokolenia dzieci. Wyproduktowany w 1942 roku film Dosneya opowiada o przygodach tytułowego jelonka Bambi i jego przyjaciół: królika Tuptusia czy skunksa Kwiatka. W legenarnej animacji nie brakuje dramatycznych chwil, gdy zimą mama Bambiego ginie od kul myśliwego podczas polowania. Film był adaptacją książki opublikowanej w USA w 1928 roku.

Zapomnijcie wszystko, co wiedzieliście o pięknej bajce o jelonku. Historia doczeka się remake'u, ale innego niż się spodziewacie. Bambi wróci jako bohater horroru. Na stołku reżysera zasiądzie Scott Jeffrey, a producentem zostanie Rhys Waterfield. Panowie współpracowali przy okazji filmu "Kubuś Puchatek: Krew i miód", który jest horrorem o mieszkańcach Stumilowego Lasu.

"Bambi: The Reckoning", czyli niszczyciel wspomnień z dzieciństwa

Jeffrey w rozmowie z portalem "Dread Central" ujawnił, że: - Film będzie niezwykle mroczną wersją historii z 1928 roku. Czerpiąc inspirację z filmu Netfliksa "Rytuał" stworzyłem Bambi jako wściekłą maszynę do zabijania, która czai się w dziczy. Przygotujcie się na Bambi z wścieklizną! - powiedział twórca w wywiadzie. Nic nie wiadomo na temat daty premiery "Bambi: The Reckoning".

"Rytuał" z 2017 roku opowiada o grupie przyjaciół, którzy wędrują po górach w Szwencji. Tam zaczyna ich nękać Moder, rogata bestia z mitologii nordyckiej.

The Ritual | Official Trailer [HD] | Netflix

Jak to możliwe, że Jeffrey może w tak radykalny sposób zmienić historię Bambiego? Prawa do wizerunku jelonka trafiły do domeny publicznej. Oznacza to, że każdy może stworzyć własną historię z wykorzystaniem tego bohatera, w tym horror o wściekłym jelonku.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 16
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Czy Harry Styles naprawdę zasłużył na nagrodę Grammy 2023?