MLM

TikTok banuje MLM i piramidy finansowe

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.12.2020 11:45

W ostatniej aktualizacji wytycznych dla społeczności TikTok zakazał udostępniania treści, które promują marketing wielopoziomowy. Co dokładnie to oznacza?

Nowe zasady pojawiły się we wtorek 15 grudnia 2020 roku. TikTok prosi swoich użytkowników, aby nie publikowali filmików, które przedstawiają lub promują marketing wielopoziomowy oraz piramidy finansowe. TikTok zamierza usuwać treści i konta użytkowników, które naruszają nowe wytyczne dla społeczności i oszukują ludzi w celu uzyskania korzyści finansowych.

Nikomu nie pozwolimy wykorzystywać naszej platformy do czerpania korzyści z ufności naszych użytkowników i powodowania szkód finansowych lub osobistych.

- TikTok

MLM i piramidy finansowe zakazane na TikToku – co to oznacza?

Firmy zajmujące się marketingiem wielopoziomowym rekrutują ludzi do sprzedaży produktów, gdzie zyskiem jest prowizja od udanej transakcji. Następnie ambasadorzy marki rekrutują swoich klientów, którzy rekrutują kolejnych, itd. Działanie firm zajmujących się marketingiem wielopoziomowym (MLM) jest dozwolone, o ile źródłem dochodu jest sprzedaż produktu, a nie rekrutacja innych osób do struktury.

Nielegalne jest natomiast funkcjonowanie piramid finansowych. Na czym one polegają? Tutaj zysk pochodzi z rekrutacji kolejnych członków do struktury, a nie ze sprzedaży produktu. Niemniej jednak zarówno piramidy finansowe, jak i firmy od marketingu wielopoziomowego opierają się na rekrutacji kolejnych osób do budowania biznesu.

Chcecie głębiej wczytać się w temat, jakim jest marketing wielopoziomowy? Ania przygotowała dla Was porady, na co warto uważać, zanim zostaniecie członkami struktury MLM (spoiler: najlepiej w ogóle zostawajcie).

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
hayk...wagram,zgłoś
Bardzo dobra definicja oraz porada, jak odroznic prawdziwy i uczciwy biznes branzy MLM od nieuczciwego pseudo MLM-u. Prawdziwy MLM to nic innego, jak tylko galaz biznesu, gdzie podstawa jest dystrybucja towarow bezposrednio od producenta do konsumenta, eliminujac wszystkich posrednikow. Czyli pieniadze konsumentz za towar producdnta, nie inaczej. Wszedzie tam, gdzie nie wystepuje sprzedaz towarow a jest tylko obrot wplat czlonkowskich, jest to piramida finsnsowa, ktora jest nielegalna !!! W polsce regularnie jest opublikowana w mediach ranking, jak uczciwych firm z branzy MLM, tak i nieuczciwych oraz nieldgalnych fifm !!!
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się