popkultura
Aresztowania w związku z zabójstwem Tupaca. Przełom po 27 latach
"Terrifier 2"

"Terrifier 2". Horror tak straszny, że widzowie mdleją i wymiotują

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.10.2022 18:30

Do kin w USA trafił "Terrifier 2", a już niedługo pojawi się w Polsce. To niskobudżetowy horror, który wbrew oczekiwaniom osiągnął sukces w weekend premiery. Nie jest to film dla każdego. Media w USA piszą o ludziach wymiotujących z przerażenia podczas seansu.

Damien Leone to amerykański reżyser, który może być znany miłośnikom kina klasy B. Na swoim koncie ma filmy takie jak "Cukierek albo psikus" czy "Frankenstein vs. The Mummy". Twórca zasłynął serią horrorów "Terrifier", w których demoniczny klaun urządza krwawą łaźnię na ekranie. 6 października w amerykańskich kinach zadebiutował kolejny film z serii o klaunie pod tytułem "Terrifier 2".

Film najpewniej wejdzie też do polskich kin. Na razie można go obejrzeć podczas festiwalu Splat!Filmfest Horror Film Festival - Physical, który rozpocznie się już 26 października w Warszawie i Wrocławiu.

"Terrifier 2". Amerykańskie media budują mit wokół horroru

W "Terrifier 2" główny bohater serii Klaun Art powraca zza grobu, aby zalewać ekran litrami posoki i wypruwać flaki z niewinnych bohaterów. Demon sieje grozę i zniszczenie w miasteczku w hrabstwie Miles, wybierając za czas ataku noc halloweenową. Jego ofiarą są nastoletnia dziewczyna i jej młodszy brat. Zwiastun filmu nie pozostawia złudzeń, że Leone nie ma żadnych oporów przed epatowaniem obrzydliwościami.

Terrifier 2 | Official Trailer | Exclusively In Theaters

Nowy film Leone ma być tak przerażający, że niektórzy widzowie wymagają interwencji pogotowia. Portal "EW" przytacza relacje użytkowników Twittera, którzy rzekomo oglądali horror o morderczym klaunie. "Mój przyjaciel zemdlał i kino wezwało karetkę pogotowia. Gorąco polecam" - napisał pewien internauta. Kolejny miał być świadkiem tego, jak jedna osoba zemdlała na widowni, a inna wymiotowała po napisach końcowych.

"Terrifier 2": Horror zarobił więcej niż kosztowała jego produkcja

"Terrifier 2" dzięki zainteresowaniu mediów stał się hitem w okresie poprzedzającym tegoroczne Halloween. Film zarobił 805 tys. dolarów w weekend premiery w USA. W kolejny weekend zarobił już ponad 1 mln dolarów. Są to kwoty, które tylko na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niskie. Warto mieć na uwadze, że "Terrifier 2" kosztował jedynie 250 tys. dolarów.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Nieznana,zgłoś
powiem tak to przesada ze ludzie mdlejom mam 12 i uwazam ze wogule niejest straszby ani obrzydluwy normalny komedia z krwiom i mordercom a i plus za struj kaluna nawet ok
Odpowiedz
0like0dislike
ana10,zgłoś
Film beznadziejny Nie polecam!
Odpowiedz
0like0dislike
Tak głupiego horroru nie widziałem, tragedia nic strasznego , dramat
Odpowiedz
2like0dislike
Komentarze (3)
arrow
50 tys. dol. uleczy złamane serce? Fan Drake'a miał okazję się przekonać