cyberpunk 2077 ps5

Telenowela Cyberpunk 2077, odc. 137: opóźnione aktualizacje, deweloperzy zamknięci w domach

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.03.2021 14:30

Brakowało Wam nowych informacji o wielkim hicie od CD Projekt RED? Ich nigdy nie brakuje — tylko po co dobijać konającego od dłuższego czasu konia? Z drugiej strony warto podsumować to, co się ostatnio stało. Niezbyt pozytywnych informacji jest tutaj niestety za dużo.

Temat Cyberpunka 2077 na łamach naszego portalu to temat długi. Tyle tylko, że można go podsumować jednym zdaniem: wszystko poszło nie tak.

Dosłownie wszystko poszło kompletnie w złą stronę dla CDPR. Pomijamy już tutaj kontrowersje związane z samym wydaniem gry. Jednak to, co stało się po wydaniu tytułu, można byłoby opisać w kilku książkach. Od popsucia sobie kontaktów z Sony (i wyrzuceniu tytułu z PlayStation Store), przez spadek cen akcji firmy, po kilka pozwów i wkroczenie do sprawy UOKiK-u. 

Zacznijmy od rzeczy, które wydarzyły się od ostatniego tekstu o Cyberpunku: brak pracy zdalnej dla wielu osób.

Przez perturbacje związane z wielkim hackiem CD Projekt RED, wystąpiły problemy z pracą zdalną. Jak donoszą różne media, niektórzy pracownicy zdalni od 2 tygodni nie mogą pracować. Deweloperzy nie mogą podłączyć się do firmowej sieci, czyli praktycznie nie są w stanie nic zrobić. Nie wiemy, czy obecnie cokolwiek się zmieniło w tej materii.

Opóźnienie aktualizacji 1.2 

trwa ładowanie posta...

Patch 1.2 miał być małym odrodzeniem gry CDPR. Miał też wyjść w lutym! Jednak przez włamanie na serwery firmy, aktualizacji jeszcze nie otrzymaliśmy. Z dobrych wiadomości: patch powinien wyjść w drugiej połowie marca. Problemem jest to, iż nie wiemy, jak bardzo „pełna” będzie to aktualizacja. Nie wiemy, czy wszystkie zmiany, które miały być zaimplementowane, zostaną wprowadzone na czas.

Przeniesienie publikacji wyników finansowych

To tylko drobny dodatek do tego newsa, ponieważ pewnie #nobodycares. Jednak CD Projekt oficjalnie opóźnił publikacje sprawozdań spółki za rok 2020 i I kw. 2021 roku. Nie jest to duże opóźnienie: sprawozdanie za rok 2020 zostanie opublikowane 19 kwietnia, zamiast 30 marca. A raport za I kw. zostanie opublikowany 27 maja, zamiast 25 maja.

Czy Cyberpunk 2077 na PS5/Xbox Series X kiedyś się w końcu wydarzy się kiedyś?

To już nie są żadne oficjalne wiadomości, a jedynie spekulacje. Skoro hack CDPR wpłynął tak znacząco na aktualizacje, która miała wyjść w najbliższym czasie; skoro pracownicy są odcięci od… pracy, ponieważ nie mogą połączyć się z siecią firmową z domów, to co się stanie z jedną z prawdopodobnie największych rzeczy — czyli ogromną aktualizacją gry dla next-genów?

Nie chcę z całego serca, aby aktualizacja się opóźniła. Jednak, to może się niestety stać. Jeżeli perturbacje związane z włamem do CDPR będą dalej trwały, to prace nad wszystkim będą opóźnione.

Gracie jeszcze w Cyberpunka 2077?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0