TACONAFIDE 2 nagrane przy pomocy AI

TACONAFIDE 2, ale to AI. Youtuber stworzył nowy album duetu

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,01.09.2023 12:00

Nie możecie doczekać się nowej płyty Taco Hemingwaya i wciąż tęsknicie za starym dobrym Que? Mamy dla was dobrą nowinę, bo na YouTube wleciała nowa płyta TACONAFIDE. Sęk w tym, że raperzy nie brali udziału przy jej produkcji.

Taco Hemingway już 22 września powróci po dwóch latach przerwy z nową płytą "1-800-Oświecenie". W ramach jej promocji Filip Szcześniak poczęstował nas letnim "Gelato" i wyrapował kilkadziesiąt wersów one tejkiem w "Makarena Freestyle".

Taco Hemingway - Gelato (prod. Rumak)

Co ciekawe, przeszkodził tym samym youtuberowi Dawidowi Blachurze "Yachowi", który ze względu na długą nieobecność Taco zamierzał sam stworzyć jego album. Yachu szybko wdrożył plan B i zamiast nagrywać solówkę Hemingwaya, postanowił dorzucić do projektu Quebonafide.

Tym samym przy pomocy grupy na Discordzie i narzędzi AI powstało TACONAFIDE 2.

Stworzyliśmy własną płytę TACONAFIDE!

TACONAFIDE 2 nagrane przy pomocy AI

Yachu i jego grupa fanów sami przygotowali bity, miksy, teksty i wokale. Natomiast głosy raperów to w rzeczywistości modele AI zakupione w specjalnej bazie. Podczas odsłuchów poszczególnych kawałków największe wrażenie robi model głosu Taco. Brzmi on niemal 1:1 jak prawdziwy Szcześniak. Nieco gorzej jest z Kubą Grabowskim, ale wpływ na to miała zapewne zmiana planów i konieczność szybkiego dostosowania się do nowych okoliczności.

W końcu początkowy plan zakładał nagranie wyłącznie albumu Taco Hemingwaya.

Mimo wszystko trzeba przyznać, że projekt jest doprawdy imponujący. Całego albumu można odsłuchać na drugim kanale Yacha nazwanym "PanDawid". Warto zaznaczyć, że youtuber ze względu na szacunek dla artystów wyłączył monetyzację i nie czerpie żadnych korzyści majątkowych z utworów.

TACONAFIDE - Intro [AI] (prod. Olaf)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 13
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0