Taco Hemingway "1-800-OŚWIECENIE"

Taco Hemingway "1-800-OŚWIECENIE". To nie rap, to terapia

Źródło zdjęć: © tacohemingway.store
Konrad SiwikKonrad Siwik,21.09.2023 18:26

Kalendarzowe lato kończy się wraz z premierą krążka "1-800-OŚWIECENIE". Całe szczęście Taco Hemingway wysłał już płytę swoim fanom, lampa jest dalej na niebie, więc nie pozostaje nam nic innego jak zanurzyć się audycji radia MARMUR z miasta stołecznego Warszawa.

"Ta płyta miała być w sierpniu, ale jest bliżej do września" - słyszymy na "Main Stage Freestyle". Ważne, że w ogóle jest. Taco Hemingway wraca po ~ 1000 dni z audycją "1-800-OŚWIECENIE". Płytka w wersji z preorderu wpadła już w moje ręce. Włączyłem kilka pierwszych kawałków i… się popłakałem.

Nie ze śmiechu, nie z żalu, nie ze złości, ale ze względu na to, że mało który raper w Polsce potrafi tak trafić ze swoimi tekstami w to, co aktualnie czuję. Ale o tym za chwilę.

Taco Hemingway - Gelato (prod. Rumak)

"1-800-OŚWIECENIE" - zawartość preorderu

Na razie przyjrzyjmy się, co właściwie dorzucił Fifi do "1-800-OŚWIECENIE" PREORDER LTD. W pudełku oprócz samej płyty dostajemy wlepy, naszywki na ciuchy, platakt, ulotkę z tekstami numerów i IMO najciekawsze z całego pakietu photocardy. Co ciekawe, zdjęcia są różne. To znaczy, że każdy zamawiający preoder dostał inny zestaw fotek. Fani już kminią, żeby wymieniać się nimi jak karteczkami w podstawówce. Ciekawe też po ile za chwilę będą latać na OLX.

Zawartość "1-800-OŚWIECENIE" PREORDER LTD
Zawartość "1-800-OŚWIECENIE" PREORDER LTD (Vibez)

Album "1-800-OŚWIECENIE" jest zachowany w konwencji audycji radia MARMUR. Taco wciela się zarówno w hosta, jak i słuchacza dzwoniącego na gorącą linię. A w dżinglach możemy usłyszeć gości i artystów, którzy udzielili się na płycie.

trwa ładowanie posta...

To nie recenzja, to spis subiektywnych odczuć

Recenzji podobno nie należy robić po jednym odsłuchu. I nawet nie będę próbował, mimo że mam za sobą ich już pięć. Przyjmijmy, że to nie recenzja, a spis subiektywnych odczuć, jakie towarzyszą słuchaczowi podczas zanurzenia się w audycji radia MARMUR.

Masz problem z obecnym życiem zawodowym? Cofnij się mentalnie do okresu, kiedy w nim się zakochałeś/aś. Taco na "wielkomiejska bezsenność" daje lekcję pokory nie tylko sobie, ale również swoim słuchaczom.

"Być może stałem się uzależniony?" - przypuszcza Fifi na kawałku "1-800-OŚWIECENIE". Ja się stałem. Powiedziałem jednak sobie, jeszcze przed premierą "Gelato" i "Makarena Freestyle", że jeśli Taco wyda płytę, rzucę zioło. Oficjalna premiera 22 września, a ostatniego skręta wypaliłem 10. I żeby nie było, mam receptę, o czym już kiedyś pisałem.

Taco Hemingway - Makarena Freestyle (prod. Rumak)

Taco to nie raper, Taco to teRAPeuta

"Wszyscy jesteśmy uzależnieni" - rzuca Taco w "Może To Coś Zmieni?". I taka prawda, bo jedno uzależnienie zastępujemy drugim. Rzuciłeś użytki i zacząłeś chodzić na siłkę? Zastąpiłeś koks prochem dla koksów? Takie błędne koło można powtarzać w nieskończoność.

Lato trwa coraz krócej? Pewnie dlatego, że nie masz już 18 a 30 lat i coraz bliżej ci do jesieni życia. Fifi na każdą twoją bolączkę znajdzie odpowiedź. W końcu 1-800, gwoli ścisłości, to darmowa linia telefoniczna często wykorzystywana, zwłaszcza w USA, przez firmy i organizacje pomocowe.

Może i nie jest to opus magnum Filipa i być nim nie musi. Natomiast z pewnością jest to płyta inteligencka z tekstami, które nie kręcą się wokół hajsu, hedonizmu, haremu czy innych błahostek, na których skupia się większość raperów. Taco to terapeuta, a my, jako słuchacze, jesteśmy jego klientami, którzy nie muszą "płacić dwóch stów za sesję, żeby kłamać".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 29
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 8