Dokument Patryka Vegi zaczął pojawiać się na TIkToku?

Szurski dokument Patryka Vegi stał się VIRALEM na TikToku? WTF

Źródło zdjęć: © Unsplash.com, Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,19.07.2021 14:56

Fani Patryka Vegi, proszę wstać! Jeden z jego ostatnich dokumentów pt. "Oczy diabła" zaczął trendować w dziwnych środowiskach. O co chodzi?

Patryk Vega to chyba najbardziej kontrowersyjna postać w świecie polskiego filmu. Z jednej strony odpowiada on za najbardziej kiczowate, bezsensowne i głupie filmy. A z drugiej, zarabia na nich miliony złotych. Btw. jego nadchodząca produkcja powinna zadebiutować już 10 września.

"Oczy diabła"

Ale dzisiaj mowa o tym, co zostało już wydane. 2 lutego br., Patryk Vega opublikował na swoim kanale na YouTube 90-minutowy dokument pt. "Oczy diabła". Opowiada on o handlu dziećmi. Jest to wręcz idealna mieszanka teorii spiskowych prosto od QAnona z posypką islamofobii. Całość możecie odnaleźć na YouTube bez żadnego problemu.

Sam dokument jest wykonany profesjonalnie, ale trudno go nazwać merytorycznym. Jednak porusza on bardzo wrażliwe tematy, więc jego komercyjny sukces był gwarantowany.

Jeżeli sprawą zaczynają się interesować media zagraniczne, to wiedzcie, że coś się dzieje.

A tę sprawę opisał już portal Rolling Stone, który zainteresował się tematem "nienazwanego polskiego dokumentu". Mimo braku oficjalnego tytułu, łatwo sprawdzić, że chodzi tutaj o film Vegi. Liczba wyświetleń ukazana w tekście zgadza się z tą na YouTube. Poruszana jest wręcz ta sama tematyka 1:1. No i u Rolling Stone pojawia się także cytat z filmu. Stąd tak, ten zagraniczny tekst jest o filmie "Oczy diabła".

Choć dokument nie promuje wprost teorii spiskowej QAnon, która zakłada istnienie tajnego kręgu handlu dziećmi prowadzonego przez potężne elity, zawiera wiele odniesień do satanizmu i nawiązuje do istnienia satanistycznych kręgów pedofilskich, powtarzając narracje promowane przez zwolenników skrajnie prawicowej teorii spiskowej QAnon. "Dla mnie nie ma wątpliwości, że za krzywdą wobec dzieci stoi diabeł. I to nie jest moja nadinterpretacja. Handlarz sam opowiada o pentagramach, o tym, jak ludzie zamieszani w ten proceder się ze sobą komunikują" - mówił reżyser w wywiadzie dla jednej z polskich publikacji na temat filmu. W związku z tym film był często udostępniany w wielu wątkach związanych ze skrajnie prawicowymi ekstremistami i QAnon na szyfrowanym komunikatorze Telegram.

Film zaczął pojawiać się także na TikToku

Jak donosi Rolling Stone, dokument w formie krótkich wycinków zaczął viralowo pojawiać się na TikToku. W sumie, niektóre klipy zdobyły ponad pół miliona wyświetleń.

Ze względu na ograniczenie wiekowe YouTube wymaga od użytkownika zalogowania, a co z TikTokiem? Rzecznik prasowy powiedział redakcji, iż zostaną podjęte działania przeciwko pokazywaniu dokumentu szerszej publiczności. Na ten moment hasztag oraz klipy został już usunięte, wyszukanie filmu po tytule nie przynosi rezultatów.

Nasza społeczność ceni sobie autentyczne treści, dlatego usuwamy dezinformację, gdy zostanie zidentyfikowana i przekierowujemy powiązane wyszukiwania i hashtagi do naszych Wytycznych Społeczności

Tak że tego… W sprawie kontrowersyjnego dokumentu Patryka Vegi, którego wiarygodność jest raczej wątpliwa, zainterweniowała Komisja ds. pedofilii. Jednak do dziś nie poznaliśmy żadnego rezultatu działań komisji w tej spawie.

Na koniec zacytuję jeden komentarz z Filmwebu, który idealnie podsumował moje odczucia do "Oczu diabła":

Czy ktoś na prawdę wierzy że poważny przestępca który zarabia na tym biznesie grube pieniądze od wielu lat, w dodatku ma nad sobą jeszcze bardziej wpływowych i majętnych ludzi nawet od samego paprysia zgodziłby się na taką rozmowę i opowiedział wszystko szczegółowo przed kamerami (w dodatku podał lokalizację takiego miejsca w Polsce, a za to pewnie już dzisiaj zostałby przez kogoś sprzątnięty) i to jeszcze twarzą w twarz? I to wielkie nawrócenie na końcu i płacz, i Vega bohater - uratował dziecko z rąk samego szatana - happy end! XD Przecież to j*bie fejkiem na kilometr. Wiem że to wszystko co opisane zostało w tym "dokumencie" dzieje się na prawdę i jest to temat który powinien być nagłaśniany, ale forma w jakiej to zostało pokazane wydaje się trochę komiczna i mało wiarygodna dla świadomego odbiorcy znającego inne "dzieła" naszego Patryka...

- Akira_666
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1