Psiakobus, Sylwester Wardęga. Ile wydał na karmę dla psów?

Psiakobus Sylwestra Wardęgi pomaga psom ze schronisk

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,02.01.2023 18:00

Sylwester Wardęga podsumował wydatki na projekt Psiakobus. Ile zarobił ze sprzedaży PPV na swoje walki na Fame MMA? Ile wydał na karmę dla psów mieszkających w schroniskach? Te liczby robią wrażenie.

Wraz z początkiem nowego roku wielu z nas podsumowuje ten odchodzący. Sylwester Wardęga przedstawił zestawienie Psiakobusa, który był jego charytatywnym projektem. Wyniki robią wrażenie.

Czym jest Psiakobus od Sylwestra Wardęgi?

Psiakobus to projekt Sylwestra Wardęgi, który łączy format długich wywiadów z influencerami z pomaganiem bezdomnym zwierzętom. Jako że dostawczak, w którym jeździ Druid, wygląda jak pies, to możecie się też domyślić, że pomoc dedykowana jest właśnie psom.

NITRO: Pozwałem Murańskiego i jego ŻONĘ, MAJEWSKI to PIES - Psiesłuchanie (Wardęga, Boxdel, Fagata)

Wardęga kupuje karmę i zawozi ją do różnych schronisk. Skąd? W ostatnim roku kasa na Psiakobusa miała iść z puli, którą ufundowali jego widzowie poprzez zakup PPV z Fame MMA.

Gdy Sylwester Wardęga walczył na 9. i 11. odsłonie Fame MMA, obiecał, że każdy zakup z jego linka na transmisję, trafi na zakup karmy. Akcja trwała długo, choć w pewnym momencie widzowie zauważyli, iż wywiady (a więc i rozwożenie karmy) nie pojawiały się tak często, jak na początku. Wtedy Sylwester obiecał, że jeśli do końca roku nie wyda kwoty z reflinków, to przeleje pieniądze do kilku schronisk i dorzuci bonus od siebie.

Stories Wardęgi o Psiakobusie
Stories Wardęgi o Psiakobusie (Instagram)

Psiakobus: ponad 300 tys. złotych na schroniska

1 stycznia Sylwester opublikował na YouTube Shorts i TikToku podsumowanie Psiakobusa 2022. Dowiedzieliśmy się, że na PPV z Fame MMA 9 i 11 dostał około 190 tys. zł netto. Ale to następne kwoty robią największe wrażenie.

Tylko w grudniu 2022 roku, psy ze schronisk otrzymały karmę o wartości ponad 200 tys. złotych. Łącznie Sylwester przekazał w 2022 roku karmę o wartości 313944 złotych.

Zaznaczył też, że wydatki na naprawy i paliwo dostawczaka pozostały po jego stronie:

- Wydatki na paliwo czy naprawę Psiakobusa, którą przeszedł w wakacje, biorę całkowicie na siebie i tych wydatków nie wliczam - opowiada Sylwester w podsumowaniu.

Czy to koniec Psiakobusa? Nie!

Wardęga zapowiedział, że wywiady w Psiakobusie będą kontynuowane.

- Mimo wydanej całej kwoty dalej będę pomagał schroniskom, gdyż seria wywiadów wam się podoba. Psy korzystają i akcja będzie dalej prowadzona - zapowiedział.

"Już wkrótce" ma się pojawić Psiakobus z włodarzem Fame MMA, czyli Michałem Baronem "Boxdelem".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1