trendy
YouTube bezsilny? Miał usunąć kanał patostreamera Jaszczura, ale coś nie wyszło...
Strzelali z łuku do tęczowego Adolfa Hitlera

Strzelali z łuku do Hitlera na tle tęczowej flagi. Skandal na zajęciach dla MŁODZIEŻY

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.01.2022 15:06

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oferuje naukę strzelania z łuku. Młodzież i dorośli wybrali za cel podobizny zbrodniarzy wojennych, Hitlera i Stalina, które umieścili na tarczach z tęczową flagą.

bFZOIsCr

Tarcza łucznicza z Adolfem Hitlerem na tle tęczowej flagi to element zajęć sportowych dla młodzieży i osób dorosłych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Zajęcia odbywają się na gminnej hali sportowej, na którą może przyjść każdy. Tak, trudno uwierzyć, że to naprawdę wydarzyło się w Polsce w 2022 roku.

Na szczęście dzieci nie były narażone na doświadczenie celowania w twarz wodza III Rzeszy czy dyktatora ZSRR. Ariel Juszczak, przewodniczący lokalnego Stowarzyszenia "Sercem dla Regionu", który jako pierwszy nagłośnił sytuację, zwrócił uwagę, że zajęcia z łucznictwa odbywają się z podziałem na grupy wiekowe.

Oznacza to, że dzieci strzelają do Gargamela ze "Smerfów" lub zwierząt (dzika, lisa), podczas gdy młodzież i dorośli celują do Adolfa Hitlera na tle tęczowej flagi i Józefa Stalina - największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości.

Strzelanie z łuku do wizerunku Hitlera na tle tęczowej flagi - WTF?

Trudno znaleźć odpowiednie słowa, aby wyrazić oburzenie z faktu, że organizatorzy zajęć połączyli tęczową flagę - symbol wolności i tolerancji - z podobizną człowieka, który jest odpowiedzialny za największą rzeź w historii XX wieku. Jaki proces myślowy zadział się w głowach ludzi, którzy wpadli na ten pomysł? Prawdopodobnie żaden i chyba to jest najsmutniejsze.

bFZOIsCt

Sprawę trafnie skomentowali aktywiści z organizacji Fundusz dla Odmiany: "Jesteśmy wstrząśnięte, że w miejskiej instytucji publicznej ktoś wpadł na tak drastyczny pomysł zrównania nazizmu z symbolem walki o równouprawnienie osób LGBT+".

Jeszcze bardziej przeraża nas fakt, że ktoś użył swojej pozycji do zarażania młodych umysłów uprzedzeniami. Czy organizatorom zajęć z łucznictwa przyszło do głowy, że w sekcji mogą trenować osoby ze społeczności LGBT+? Czy mogą czuć się bezpiecznie? Czy czują się u siebie?

- Fundusz dla Odmiany

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, którego dyrektorem jest Grzegorz Szczudło, nie wydał w związku ze skandalem żadnego oświadczenia. Warto, aby sprawę jak najszybciej rozwiązał burmistrz miasta, Stanisław Kuryłło.

Źródła: Fundusz dla Odmiany/Gazeta Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Ale jak pipę na jezusowym sercu albo tęczę na Matce Boskiej bazgrać czy pomazać albo zdemolować kościół to OK. Ot moralność Kalego.
Odpowiedz
4
like
1
dislike
rrttyt,zgłoś
i co z tego że strzelali do tęczowej flagi. TO niby taka afera?
Odpowiedz
12
like
3
dislike
Komentarze (2)
arrow
Modelki są wściekłe na OnlyFans. Serwis miał spiskować z Metą