Sons of the Forest z mocną pozycją na Steamie

Sons of the Forest na Steamie. To był tydzień walki z kanibalami

Źródło zdjęć: © Steam
Konrad SiwikKonrad Siwik,14.03.2023 15:30

Sons of the Forest to druga część popularnej gry The Forest, wydanej przez Endnight Games. Nowy tytuł, który pojawił się na Steamie 23 lutego 2023 r., w ostatnim tygodniu zanotował niesamowity wzrost popularności i stał się liderem pod względem generowanych przychodów na tej platformie.

Sons of the Forest to ciąg dalszy historii z pierwszej części opowiadającej o ocalałym po katastrofie lotniczej, który stara się przetrwać na wyspie pełnej niebezpieczeństw. W grze wcielamy się w postać, której misją jest odnalezienie zaginionego miliardera. Przy okazji główny bohater musi przedrzeć się przez gęsty las zamieszkały przez kanibali i szkaradne mutanty.

Fabuła i rozgrywka Sons of the Forest są niezwykle wciągające, a także przerażające, co sprawia, że tytuł cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników gier survival horror FPP. Od momentu premiery gra osiągnęła bardzo wysokie wyniki sprzedaży na platformie Steam.

Sons of the Forest w topce na Steamie

Jak zauważył Paweł 'Rauqk' Kiełtyka z bloga Trochę o Grach, w poprzednim tygodniu odnotowano niesamowity wzrost przychodów związanych z Sons of the Forest, co spowodowało, że gra stała się liderem pod względem generowanych zysków na Steamie.

trwa ładowanie posta...

Sukces Sons of the Forest na Steamie może być spowodowany wieloma czynnikami. Przede wszystkim, gra jest kontynuacją bardzo popularnej pierwszej części, co spowodowało, że fani The Forest czekali na nią z niecierpliwością. Ponadto, kontynuacja oferuje kilka nowości i ulepszeń w porównaniu z poprzednią odsłoną. Można tu wymienić wprowadzenie cyklu pór roku, nieco zdezorientowanego pomocnika Kelvina czy nieustraszoną Virginię. A głód niszczenia szkaradnych istot bez wątpienia podsyca również serial The Last of Us.

Nie można jednak zapomnieć, że rosnąca popularność Sons of the Forest na Steamie to zasługa przede wszystkim samej gry. Rozgrywka jest wciągająca, a grafika i dźwięk są całkiem realistyczne, co w połączeniu z przerażającym klimatem sprawia, że Sons of the Forest to survival horror z prawdziwego zdarzenia. To wszystko przyciąga graczy i sprawia, że chcą oni spędzać godziny przed ekranem komputera, by odkrywać kolejne tajemnice i przetrwać w świecie gry.

Warto jednak zaznaczyć, że obecny ranking bestsellerów, dostępny na Steamie, różni się od tego opublikowanego przez Rauqka. Obecnie na pierwsze miejsce wskoczył dobrze znany wszystkim graczom Counter-Strike: Global Offensive. Z kolei drugie miejsce zajmuje nie gra, a sprzęt – Steam Deck.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 144