Nauczyciele z Brisbane powiesili w pokoju nauczycielskim odważny kalendarz

Skandaliczne zdjęcia w pokoju nauczycielskim. Rodzice bronią pedagogów

Źródło zdjęć: © canva, yahoo
Marta Grzeszczuk,
07.03.2024 19:19

Wyciekły zdjęcia z ryzykownego kalendarza, który wisiał w pokoju nauczycielskim w Australii. Pedagożki i pedagodzy występują w nim w nietypowych rolach.

Nauczycielki i nauczyciele z liceum w Brisbane w Australii udekorowali swoje pomieszczenie socjalne w szkole w nietypowy sposób. Ścianę pokoju nauczycielskiego przyozdabiał kalendarz na 2023 r. ze zdjęciami pedagożek i pedagogów zrobionymi w tym samym pomieszczeniu. Ujęcia i stylizacje użyte w sesji zdjęciowej, były, delikatnie mówiąc, nietypowe.

Wyciekł kalendarz z pikantnymi zdjęciami nauczycieli

Kalendarz wisiał w pokoju nauczycielskim
Kalendarz wisiał w pokoju nauczycielskim (canva)

We wrześniu nauczyciele i nauczycielki mieli okazję przyglądać się na zdjęciu w kalendarzu swojemu koledze, pozującemu na czworakach w złotym, cekinowym mankini, którego nie powstydziłby się Borat. Bosą stopę na plecach mężczyzny opiera koleżanka odziana w zakonny habit. Zdjęcia nie zachwyciły przynajmniej jednej osoby wśród grona pedagogicznego. W grudniu 2023 r. zgłoszono w tej sprawie skargę, która została zbyta przez nauczycielki i nauczycieli zaprzeczeniem, że tego typu kalendarz istnieje.

Podejrzewa się, że rozczarowany sygnalista lub sygnalistka posunął się do upublicznienia zdjęć w mediach społecznościowych. Część rodziców licealistek i licealistów stanęła w obronie nauczycielek i nauczycieli, którzy, jak twierdzą, są "niesamowici" i bardzo wspierają swoich uczniów i uczennice. "Zrobili niemądrą rzecz, nic więcej" - powiedział jeden z ojców telewizji 9News.

"To bardziej żenujące dla nich, niż dla kogokolwiek innego"

Kalendarz z pokoju nauczycielskiego w Brisbane obiegł cały świat
Kalendarz z pokoju nauczycielskiego w Brisbane obiegł cały świat (yahoo)

W pobłażliwym tonie wypowiedział się dla 9News również Matt Canavan, senator stanu Queensland, w którym znajduje się liceum: "Nie chcę być pruderyjny... prawdopodobnie dobrze się bawią". "Prawdopodobnie jest to bardziej żenujące dla nich niż dla kogokolwiek innego" - dodał senator.

"To całkowity brak szacunku"

Mniej wyrozumiała okazała się była dyrektorka szkoły w Queensland, Tracy Tully. W wypowiedzi dla 9News, kobieta nie kryła oburzenia: "To całkowity brak szacunku dla szkoły, rodziców, społeczności, uczniów i innych nauczycieli. To jest po prostu nie do przyjęcia". Dodała: "Ta szkoła jest furtką na najlepsze uczelnie. Uczy m.in. inżynierii biomedycznej. Ma cztery akademie. Uczniowie bardzo ciężko pracowali, aby się tam dostać. To szkoła międzynarodowa. Płacą im podatnicy".

Rzecznik Departamentu Edukacji w Brisbane poinformował, że "oczekuje się, że wszyscy pracownicy będą spełniać wysokie standardy zachowania i postępowania. Departament prowadzi obecnie dochodzenie w tej sprawie i nie jest w stanie udzielić dalszych informacji ze względu na zobowiązania dotyczące prywatności pracowników".

Źródło: au.news.yahoo.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Maniek,zgłoś
Zapewne gdyby na tych zdjęciach było szydzenie z muzułmanów, gejów czy imigrantów, szybko straciliby pracę. A skoro szydzą tylko z sióstr zakonnych, to spoko.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się