Dzień Anioła w Siemianowicach Śląskich

Siemianowice Śląskie odwołują Halloween. Za to będzie Dzień Aniołów

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Facebook, Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.10.2022 15:00

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech nie chce Halloween w swoim mieście. Jako alternatywę zaproponował Dzień Aniołów. Wydarzeniu towarzyszy hasło "Heaven Wins", czyli "Niebo Zwycięża".

Halloween, zwane popularnie świętem duchów, przypada na 31 października. Jest to świecki obyczaj, który polega na tym, że dzieci przebierają się w kostiumy fikcyjnych bohaterów i zbierają słodycze. Mówią wtedy "cukierek albo psikus". Halloween jest popularne w Stanach Zjednoczonych, a do Polski przybyło na przełomie wieków. Kościół katolicki i Edyta Górniak krytykują Halloween za rzekome konotacje z szatanem.

Prezydent Siemianowic Śląskich odwołuje Halloween

Halloween źle się kojarzy prezydentowi Siemianowic Śląskich Rafałowi Piechowi. Polityk ogłosił, że miasto zorganizuje Dzień Anioła zamiast święta duchów.

"Wokół nas tyle chaosu, lęku przed tym co przyniesie kolejny dzień. Dlatego ruszamy z bardzo pozytywnym ogólnoświatowym wydarzeniem, które wychodzi z Siemianowic Śląskich" - napisał Piech na Facebooku.

Dzień Anioła w Siemianowicach Śląskich

Miasto przygotowało na 31 października szereg atrakcji. Młodzi wolontariusze będą tego dnia rozdawać serduszka odblaskowe i cukierki na terenie miasta. Osoby poczęstowane cukierkiem będą mogły wylosować kartkę z zapisanym dobrym uczynkiem - wyzwaniem, jaki mają zrealizować.

- Cukierek i dobry uczynek. Nie cukierek albo psikus. Nie uczmy dzieci, że jeśli nie otrzymają cukierka, to mogą psocić - wyjaśnia Piech dla rmf24.pl.

"Heaven Wins", czyli dmuchańce, DJ i popcorn

Siemianowice Śląskie zorganizują 31 października "Bieg Aniołów" oraz pokazy filmowe. Finał Dnia Aniołów zaplanowano w kompleksie sportowym "Michał". Jak czytamy na plakacie, będą tam "dmuchańce, balony, fotobudka, malowanie buziek, warkoczyki, DJ, animacje i konkursy, cukrowe obłoki, słodycze, popcorn".

trwa ładowanie posta...

Śmieszki śmieszkami, ale nie wierzę, że nie chcielibyście pojechać do Siemianowic Śląskich na cukrowe obłoki i popcorn.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Papież Cyborg,zgłoś
Obudź się w szwedzkim łóżku, sprawdź godzinę w koreańskim telefonie odwieź dziecko z angielskim imieniem do szkoły niemieckim samochodem. Wróć z pracy, obejrzyj ligę hiszpańską i brazylijską telenowele na japońskim telewizorze, weź tajwańskiego laptopa, wejdź na Facebooka i napisz "NiE oBcHoDzE HaLołIn Bo To AmErYkAnSkIe SwIeTo". xddddd nie pamiętam dokładnie tej pasty, więc pewnie błedy zrobilem
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Lvjvjccjcjc,zgłoś
Moja koleżanka z Ameryki jest zniesmaczona tłumami przebierańców domagających się cukierków w Halloween. A niby czemu ma kupować słodycze dla poprzebieranych duchów? Bo taka moda? Ludzie, litości, ja rozumiem że kościelne nadużycia zniechęcają ludzi do katolicyzmu ale nie wszystko jest negatywne. W kwestii Halloween bliżej mi do chwalenia aniołów niż udawania że przedszkolaki straszące się zombiakami nie są pozostawione bez należytej opieki przez rodziców
Odpowiedz
2Zgadzam się5Nie zgadzam się
Myslaca,zgłoś
To co robi i mowi Rafal Piech juz przestaje byc smieszne. To juz zaczyna byc grozne dla obywateli. Ostatnie ,, przedstawienie’’ inaczej tego nie nazwe z krzyzami i paroma Matkami Boskimi na biurku o tabletkach w wypadku ataku atomowego ze sa one CO? Kolejna bronia biologiczna bo nie ma ich w wykazie firmy farmaceutycznej? A odkad to zamowienia wojskowe o rzadowe sa ogolnie dostepne? Wystawa o Wołyniu w czasie wojny w Ukrainie? Tu niby wspolczuje i pomaga ale jad w sercu. Matko ale wstyd na cala Polske za takiego prezydenta. Wymaga szybkiego leczenia. Nawet ,,klientela ‚’ radia maryja sa madrzejsi chyba
Odpowiedz
4Zgadzam się7Nie zgadzam się