Pleśń na butach Air Jordan 1 "Lost and Found"

Setki złotych za spleśniałe buty Nike Air Jordan 1 "Lost and Found"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.12.2022 15:15

Nike Air Jordan 1 "Lost and Found" były jednymi z najbardziej wyczekiwanych butów w tym roku. Jednak ich nabywcy donoszą, że otrzymali parę z pleśnią. Co się stało?

Po kilku latach przerwy Nike wydało ponownie jedną z najbardziej wyczekiwanych wersji kolorystycznych pierwszych Jordanów. Chodzi o buty o nazwie "Lost and Found".

Nike Air Jordan 1 "Chicago", ale "Lost and Found"

Na pewno kojarzycie kultowego koszykarza Michaela Jordana i markę Jordan. Jak podaje portal "High Snobiety", Air Jordan 1 to model butów, który przyciągnął uwagę wielu osób do świata sneakersów. Zaprezentowany w 1985 roku, stał się punktem wyjścia dla jednej z najbardziej udanych franczyz sneakersowych na świecie, w której Jumpman pojawia się sezon po sezonie, ikoniczny moment po ikonicznym momencie.

A że Chicago to jedna z oryginalnych wersji kolorystycznych buta, to… tadam

trwa ładowanie posta...

W 2022 roku Nike ponownie wydało tę wersję kolorystyczną. Haczyk w tym, że w tym roku kolorystyka i cały but zostały minimalnie zmienione. Tym razem korporacja postawiła na stworzenie go w taki sposób jakby przeleżał kilkanaście lat w pudełku. Taki vintage, ale kompletnie nowe.

Niektórzy klienci otrzymali parę butów… już bardzo vintage, bo zapleśniałą. Albo zniszczoną!

Spleśniałe Jordany

Tak, jak na wiele innych wyczekiwanych modeli butów od Nike, na Air Jordan 1 "Lost and Found" też trzeba było się zapisywać  i mieć szczęście, bo szansę na kupno dostali nieliczni wylosowani przez aplikację Nike "SNKRS". Problem w tym, że niektórzy szczęśliwcy otrzymali… spleśniałe buty. To nie jednostkowy przypadek. W sieci pełno jest wpisów od rozżalonych nabywców.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Inną sprawą jest, że liczba butów wydanych w jednym momencie miała być rekordowa dla "Lost and Found", bo miała wynosić około 500 tys. par na cały świat.

A ponadto, jak przekazują internauci na social mediach, inna bardzo oczekiwana wersja kolorystyczna buta Air Jordan 4 też przychodziła do nich spleśniała:

trwa ładowanie posta...

Spleśniały buty Nike. Jordan wie o problemie

Rzecznik prasowy brandu Jordan zabrał głos w tej sprawie w rozmowie dla portalu "Complex". Potwierdził, że firma wie o problemie z pleśnią:

- Jesteśmy świadomi problemu i pracujemy nad jego rozwiązaniem, aby poprawić przyszłe doświadczenia - przekazał rzecznik marki Jordan.

Warto dodać, że to nie jedyna afera pleśniowa. Niedawno pisaliśmy o paczkach świątecznych dla pracowników Biedronki, które zawierały… spleśniałe portfele.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1