Problemy z dostępnością Nike

Kupujcie buty NIKE, bo ZABRAKNIE ich w 2022 roku?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,26.11.2021 14:19

Zaraz może zabraknąć butów Nike w sklepach? Wycieki maili zdają się twierdzić, że niektóre sklepy w USA nie otrzymają swoich zamówień w najbliższych… miesiącach :O

Problemy związane z koronawirusem nie dotyczą jedynie zdrowia. To, jak bardzo pandemia opóźniła niektóre rzeczy, widzimy dopiero teraz. Preludium do braku w dostawach były i są przestoje w produkcji elektroniki. Braki w czipach sprawiły, że obecnie na nowy samochód trzeba czasem czekać nawet 12 miesięcy. Niektóre pojazdy wychodzą z fabryki bez radia czy grzanych foteli, ponieważ… tylko tak można je wydać klientom.

Jak zaraz się dowiecie, problemy może mieć też przemysł obuwniczy. Wyciekł mail prawdopodobnie od jednego ze sklepów Nike ze Stanów Zjednoczonych, który zdaje się przepowiadać niezbyt ciekawą przyszłość.

Nike: butów nie będzie

Wyciek, którego prawdziwości nie możemy potwierdzić, może być dla wielu dewastujący. W skrócie: niektórzy sprzedawcy nie otrzymają swoich zamówień butów w najbliższych kilku miesiącach. Niewysłane zamówienia i te, które miały zostać dostarczone do drugiego kwartału, nie dojdą.


Drogi Partnerze,

COVID-19 nadal ma wpływ na globalny łańcuch dostaw i powoduje zakłócenia w transporcie. W związku z tą dynamiczną i bezprecedensową sytuacją z przykrością informujemy, że zamówienia Nike na wiosnę i lato 2022 oraz część zamówień na święta 2021 będą anulowane. Oznacza to, że wszelkie zamówienia na święta 2021, które nie zostały jeszcze wysłane, nie zostaną zrealizowane, podobnie jak zamówienia na wiosnę i lato 2022.

Ponadto, ze względu na te same problemy związane z łańcuchem dostaw, firma Nike nie będzie oferować zamówień na święta 2021 do odwołania. Rozumiemy, że ta decyzja jest trudną informacją. Naszym celem jest jak najszybsze wznowienie dostaw i zobowiązujemy się do przekazywania przejrzystych i terminowych aktualizacji dotyczących przyszłych sezonów.

trwa ładowanie posta...

Czy będzie to miało wpływ na Polskę?

Kto wie. Mówimy o sytuacji ze Stanów Zjednoczonych. Sytuacja pandemiczna wpływa na cały świat. Ameryka jest jednym z największych rynków zbytu. Europa może oberwać jeszcze bardziej.

Jeżeli więc wiecie, że będziecie chcieli zakupić nowe buty w drugiej połowie 2022 roku, to radziłbym wybrać się na zakupy jeszcze w tym roku.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1